Olasz harmadosztályú klub szerződtette a 46 éves Ronaldinhót
Demokrata
2026-06-24 11:13
A hírt egyebek között a Paris Saint-Germain, a Barcelona és az AC Milan korábbi kiválósága jelentette be kedden egy miami rendezvényen. „Alig várom, hogy újra táncolhassak a labdával, és egy gyönyörű új történetet írjak Ignazio Ciprianival és családjával” – olvasható Ronaldinho nyilatkozata a klub honlapján. Kiemelte: a futball mindig örömöt szerzett számára, és ezúttal is „izgatottan” várja, hogy az érzést Ravennába is elvigye, illetve ott a pályán megmutassa. „Kezdődjön a varázslat!” – jelentette ki.
Ronaldinho profiként utolsó mérkőzését 2015-ben a Fluminensében játszotta, két évvel később pedig hivatalosan is bejelentette pályafutása lezárását. Egyéni elismerései közül kiemelkedik a 2005-ben kiérdemelt Aranylabda, míg a nemzetközi szövetségnél kétszer választották meg az év játékosának. Az olasz klub elnöke, Ignazio Cipriani – aki civil foglalkozását tekintve vállalkozó és szállodalánc-tulajdonos – a Ravenna számára rendkívüli pillanatnak nevezte Ronaldinho szerződtetését, és a brazil labdarúgó visszatérését sokkal többnek tartja, mint egy szimbolikus igazolás.