← Vissza

news.bsdnet.hu

Átmeneti lassulás, majd igazi boom várható a Tisza-kormány alatt a kibervédelmi piacon – Interjú

Piac és Profit 2026-06-24 11:01
Hogyan indult a ViVeTech története és személyesen mióta foglalkozik kiberbiztonsággal? A ViVeTech 2011-ben indult, én pedig 1999-ben kezdtem el informatikával, azon belül is IT-biztonsággal foglalkozni. Ekkor jelentek meg Magyarországon azok a cégek, amelyek jogosultságkezelésre, határvédelemre, tűzfalakra és ehhez hasonló fejlesztésekre specializálódtak. A 2000-es évek elején a kiberbiztonság még azoknak a vállalatoknak volt fontos, akik azonnali károkat szenvedtek el, ha megtámadták őket. Ilyenek voltak a telekommunikációs cégek, a bankszektor szereplői, a kritikus nemzetvédelmi, állami intézmények. A felügyeleti szervek először ezeket a vállalatokat kezdték el törvényi úton is rákényszeríteni arra, hogy foglalkozzanak a kibervédelemmel – mondta el Márton Miklós, a ViVeTech Nyrt. vezérigazgatója a laptársunknak, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfornak adott interjúban . Márton Miklós, a ViVeTech Nyrt. vezérigazgatójaFotó: Márton Miklós Én a Novell nevű multinacionális szoftvercégnél kezdtem dolgozni, ami az IT-biztonság alapjának számító jogosultságkezeléssel foglalkozott. Nyolc év után csatlakoztam a magyar tulajdonú KÜRT-höz, ahol tíz éven keresztül voltam a vállalat kereskedelmi vezetője. Itt már egyértelműen az IT-biztonság és az adatmentés volt a fókuszban. 2016-ban döntöttem úgy, hogy egy saját cégben szeretném folytatni a pályafutásomat. Ön felelt a ViVeTech kiberbiztonsági üzletágának kiépítéséért? Igen. Nagyon hamar, 2016–2017 környékén már megjelent a tanácsadási, IT-biztonsági üzletágunk. Akkor még – reméljük, hogy hamarosan újra – európai uniós forrásokból történt a magyarországi informatikai fejlesztések többsége.
Eredeti cikk megtekintése →