Betelt a pohár a magyar nagyvárosban: visszavonhatják a kínai akkumulátorgyár engedélyét a súlyos szennyezés miatt
Portfolio
2026-06-24 11:22
Papp László polgármester elmondta, a környezetvédelmi hatóságtól Debrecen önkormányzata és a debreceni vagyonkezelő azt a tájékoztatást kapta, hogy a Semcorp területén határértéken felüli környezetszennyezést mutattak ki a felszín alatti vizekben .
A Semcorp esetében nem először fordul elő, hogy környezetvédelmi szabályszegés gyanúja, illetve esete merül fenn, éppen ezért a leghatározottabban kérjük a környezetvédelmi hatóságtól, hogy széleskörű vizsgálatot folytasson le ebben az ügyben, vizsgálja meg a Semcorp felelősségét, szükség esetén tiltsa el a Semcorpot a gyártási tevékenységétől, illetve vizsgálja meg a környezethasználati engedély visszavonásának a lehetőségét
– mondta a polgármester.
Papp László hozzátette, nem állnak meg itt, hanem büntetőfeljelentést is tesznek az ügyben .
Aki Debrecen környezetvédelmi szabályainak megszegésével játszik, annak büntetőjogi konzekvenciákkal is szembe kell nézni
– fogalmazott Debrecen vezetője.
A kínai tulajdonú Semcorp akkumulátorokba gyárt szeparátorfóliát.
A Semcorp-gyárral már a tavalyi tesztüzem során is gond volt: akkor a kormányhivatal azonnal felfüggesztette a próbaüzemet, mivel a mérések során határérték-túllépést tapasztaltak.
Címlapkép forrása: MTI Fotó/Czeglédi Zsolt