Sulyok Tamás: Elítélem a támadást és imádkozom a kárpátaljaiakért
Telex
2026-05-13 18:25
Már csak a te 1%-od hiányzik!
Sulyok Tamás köztársasági elnöka Facebookon reagálta kedden Kárpátalját ért orosz dróntámadásokra. A köztársasági elnök posztjában azt írta:
„Az eddigi legnagyobb kiterjedésű, egészen Ungvárig érő orosz dróntámadás érte Kárpátalját. Személyi sérülésről nincs információnk. Imádkozom a kárpátaljaiakért! Elítélem a támadást, mindent meg kell tenni azért, hogy a háború végre véget érjen!”
Fontos elem, hogy Sulyok posztjában szerepel az orosz szó. Ennek azért van jelentősége, mert tavaly egy hasonló, szintén Kárpátalját ért orosz dróntámadásról szóló posztjábólutólag törölték ki az orosz szót.
Szerdán minden korábbinál több orosz dróntámadtaKárpátalját. A dróntámadás miatt Orbán Anita külügyminiszterberendelte az orosz nagykövetet.