← Vissza

news.bsdnet.hu

Itt a vége: az állami rendezvényszervező felmondott Balásy Gyula cégeinek

Portfolio 2026-06-24 11:54
A közlemény szerint ahogy a sajtóhírekben is megjelent, a Lounge Csoport vállalkozásainak bankszámlái rendőrségi és adóhatósági intézkedések következtében zárolás, illetve végrehajtás alá kerültek . A sajtóhírekben megjelent továbbá, hogy a korábban kifizetett jelentős összegű előlegek ellenére az alvállalkozók és a munkavállalók felé nem fizettek – tették hozzá. A BM szerint a helyzet súlyosságát mutatja, hogy a cégcsoport tulajdonosa – Balásy Gyula – nyilvános nyilatkozatában maga is reális lehetőségként beszélt a felszámolási eljárás megindulásáról . Hangsúlyozták, hogy állami tulajdonú vállalatként az NRÜ elsődleges feladata az állami és nemzetközi rendezvények biztonságos megvalósítása, valamint a közpénzek védelme és a rá bízott források felelős felhasználása. Az NRÜ és az NRÜ-t felügyelő BM a kialakult helyzetben nem látta biztosítottnak a keretszerződések biztonságos teljesítését, ezért a közpénzek védelme érdekében a keretszerződések azonnali megszüntetése mellett döntött – tették hozzá. Az NRÜ egyidejűleg felszólította a Lounge Csoport érintett vállalkozásait, hogy rövid határidőn belül adjanak részletes tájékoztatást a folyamatban lévő teljesítésekről, a korábban folyósított előlegek felhasználásáról, valamint az alvállalkozókat érintő kötelezettségeikről. Az NRÜ és a BM kiemelt figyelmet fordít az érintett alvállalkozók és beszállítók helyzetének rendezésére is – emelték ki, hozzátéve, hogy mind a keretszerződésekkel érintett, mind pedig a korábban már megrendezett eseményekhez kapcsolódó alvállalkozói teljesítések és a fennálló, kifizetetlen számlák rendezésével kapcsolatban a BM folyamatosan dolgozik azon, hogy az érintett alvállalkozók számára megnyugtató megoldás születhessen. Az NRÜ és a BM mindent megtesznek annak érdekében, hogy a kiemelt hazai és nemzetközi rendezvények előkészítése és lebonyolítása a kialakult helyzet ellenére is zavartalanul folytatódjon – áll a közleményben. Balásy Gyula Lounge Csoportja az Orbán-kormány idején lényegében monopolhelyzetben volt a kormányzati kommunikáció és az állami rendezvényszervezés területén. A tulajdonos az áprilisi választásokat követően televíziós interjúban ajánlotta fel cégeit az államnak, Magyar Péter miniszterelnök azonban közölte, hogy az állam nem veszi át a cégeket. Balásy Gyula ezt követően a 24.hu kérdésére azt írta, így reális az esélye annak, hogy a társaságok nem tudják elkerülni a felszámolást. Címlapkép forrása: Kontroll
Eredeti cikk megtekintése →