← Vissza

news.bsdnet.hu

Két idős embert is megölt a kegyetlen tápiószőlősi gyilkos asszony

Origo 2026-06-24 12:15
Súlyos bűncselekmény rázta meg a Pest vármegyei Tápiószőlőst, ahol a megalapozott gyanú szerint egy nő két helybéli idős embert is megfosztott az életétől. A Pest Vármegyei Főügyészség szerdai tájékoztatása szerint indítványozták az gyilkos letartóztatását, akinek sorsáról a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája a csütörtöki napon fog dönteni – közölte az MTI . A hatóságok a szökés és elrejtőzés, valamint a bűnismétlés közvetlen veszélye miatt látják elengedhetetlennek a legszigorúbb kényszerintézkedés elrendelését. A megdöbbentő események láncolata még 2026 áprilisában kezdődött, amikor a gyanúsított albérlőként beköltözött egy idős tápiószőlősi férfihoz. A békésnek tűnő együttélés júniusban torkollott tragédiába, amikor a nő egyelőre tisztázatlan okból brutálisan rátámadt a szállásadójára. A nő ezzel azonban nem állt meg. Nagyjából két héttel az első gyilkosság után felkeresett egy másik, ugyanabban az utcában lakó idős asszonyt is. A gyanúsított azért haragudott rá, mert az áldozat korábban elutasította a kérését, és nem engedte meg, hogy hozzá költözzön. A Pest Vármegyei Főügyészség több ember sérelmére, valamint a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt kezdeményezte a nő letartóztatását, akire a törvényi minősítések alapján rendkívül súlyos büntetés várhat.
Eredeti cikk megtekintése →