← Vissza

news.bsdnet.hu

Nem kell sokat várni: ekkor érkezik az üzletekbe a magyar dinnye

Origo 2026-06-24 12:10
Magyarországon mintegy ezerötszáz család foglalkozik dinnyetermesztéssel, az egy főre jutó éves fogyasztás pedig görögdinnyéből 10-12 kilogramm, sárgadinnyéből 1,5 kg. A dinnye számára eddig kedvezőbb volt az időjárás, mint tavaly, a tavaszi fagyok nem tettek nagy kárt az ültetvényekben. Ez részben annak köszönhető, hogy a kelet-magyarországi térségben az erős fagyokat követően ültették ki a növényeket a termelők. Kiváló minőség és jó termésmennyiség várható. Hazánkban idén nagyjából 3480 hektáron termesztenek görögdinnyét, ami 3-4 százalékos csökkenést jelent az előző évhez képest. A termesztés szerkezetén belül elindult a korai, nagyfóliás termesztés térnyerése is. A szabadföldön termesztett hazai görögdinnye pedig július 1-jétől válik elérhetővé kisebb mennyiségben, és július 5-10. között már országszerte valamennyi áruház kínálatában megjelenik. Az idei adatok szerint egyébként szinte minden termőtájon enyhe csökkenés figyelhető meg, egyedül Baranyában maradt szinten a termőterület nagysága, ahol ebben az évben is a tavalyi 130 hektárról takarítanak be dinnyét a gazdálkodók. A fő termesztőkörzetek mellett az ország többi részében szórványosan, mintegy 270 hektáron termesztenek dinnyét. Jó hír érkezett! Elindult a magyar dinnyeszezon az ALDI-ban Ezért ne dobjuk soha többé a szemetesbe a görögdinnye héját!
Eredeti cikk megtekintése →