← Vissza

news.bsdnet.hu

Így reagált a Főváros a Tisza polgármestereket érintő terveire

Origo 2026-06-24 12:07
Nem kommentálta érdemben a Főpolgármesteri Hivatal azt az egyik tiszás képviselő által az Országgyűlésnek pénteken benyújtott törvényjavaslatot, amelyben a Tisza-kormány a főpolgármester és a polgármesterek fizetésének befagyasztását, havi költségtérítési jogosultságuk megszüntetését, valamint a vármegyei közgyűlés elnökök fizetésének csökkentését kezdeményezte. Lapunk megkeresésére pusztán egy mondattal reagáltak. A következőket szerettük volna megtudni a Főpolgármesteri Hivataltól: Megkeresésünkre csupán azt közölték, hogy Ahogy korábban már lapunk beszámolt róla a parlament elé a Tisza Párt képviselője, Szabó Tibor által benyújtott örvényjavaslat értelmében a főpolgármester, a megyei jogú városok polgármesterei, a fővárosi kerületek vezetői, a települési polgármesterek, valamint a vármegyei közgyűlési elnökök illetményének automatikus emelkedése megszűnne. A kezdeményezés indoklása szerint a cél a közpénzekkel való takarékos gazdálkodás és a helyi közszolgáltatások elsődlegességének biztosítása. A módosítás nemcsak a fizetések befagyasztását tartalmazza, hanem a havi költségtérítési jogosultság eltörlését is. A törvényjavaslat ezen felül a vármegyei közgyűlési elnökök illetményének számításánál alkalmazott szorzószámot is megfelezné. A tervezet szerint az új szabályok 2026. július 1-jén lépnének hatályba, vagyis még azelőtt akadályoznák meg az automatikus illetményemeléseket, hogy a helyi vezetők a 2025-ös átlagkereset alapján magasabb fizetésre válhatnának jogosulttá.
Eredeti cikk megtekintése →