Már közel 70 településen lépett életbe vízkorlátozás
Origo
2026-06-24 12:50
Elsőfokú vízkorlátozást vezettek be Zalaegerszegen a rendkívüli hőség és az aszály miatt. A döntésről Balaicz Zoltán polgármester számolt be közösségi oldalán szerdán.
A tájékoztatás szerint a Zalavíz Zrt. adatai alapján az idei nyáron a vízfogyasztás még a tavalyi, szintén nehéz időszakhoz képest is jelentősen magasabb. A vízellátás biztonságának fenntartása érdekében már 69 zalai településen vezettek be különböző korlátozó intézkedéseket – számolt be róla az MTI.
Az elsőfokú vízkorlátozás keretében az alábbi tevékenységek nem végezhetők:
A kánikula miatt a Zalavíz Zrt., valamint a városi intézmények és cégek együttműködésével ingyenes vízosztást szerveznek a Dísz téren a következő napokban.
Az elsőfokú vízkorlátozás célja a vízhálózat túlterhelésének megelőzése és az ivóvízellátás biztonságának fenntartása. Ilyenkor elsősorban a nem létfontosságú vízhasználatot korlátozzák, hogy elegendő víz álljon rendelkezésre a lakosság alapvető szükségleteinek ellátására.
Meghosszabbították a vörös kódot – erre figyelmeztetnek a hatóságok
Itt a kánikula, ezekkel a módszerekkel védekezhet a hőség ellen