← Vissza

news.bsdnet.hu

Tiltakozó zárvatartás lesz pénteken sok benzinkúton

HVG 2026-06-24 13:03
„Ezúton szeretnénk kérni megértésüket és együttműködésüket, mivel pénteken (június 26-án) sok önálló töltőállomás zárva lesz” – közölte a kis(ebb) töltőállomásokat, benzinkutas cégeket tömörítő Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) . Az érdekképviselet azt kéri a járművezetőktől, hogy lehetőleg csütörtökre vagy szombatra időzítsék a tankolást, hogy útközben ne érje őket kellemetlenség egy zárva tartó töltőállomás miatt. Az FBSZ továbbá „megköszöni”, ha a magyar családi vállalkozásban működő kkv-szektor szolidaritást vállal a benzinkutasokkal, egy-egy órányi jelképes zárva tartással. Ahogy arról korábban beszámoltunk , az FBSZ azt nehezményezi, hogy az új kormány sem hajtja végre a régi által számukra az árkorlátozás („védett” ár) fenntartása okozta károkat kompenzálni hivatott programot. Szerintük a hatósági, „védett” üzemanyagár március óta 7,5-8 milliárd forintos veszteséget okozott a magyar tulajdonú töltőállomásoknak. Azt is nehezményezik, hogy az országgyűlés által a minap elfogadott törvénymódosítás kivezeti ugyan a hatósági árazást, a rendszert bármikor újra bevezethetővé teszi, ráadásul miniszteri rendelet által. https://hvg.hu/gazdasag/20260623_uzemanyag-vedett-ar-arkorlatozas-miniszteri-szint-rendeleti-kormanyzas
Eredeti cikk megtekintése →