← Vissza

news.bsdnet.hu

Folytatódnak a leépítések, megszűnik a Soproni Téma hetilap

Index 2026-06-24 13:12
A nyomtatott és az online Soproni Téma is megszűnik, amelyet már 2012 óta bedobtak a város összes postaládájába – jelentette a Cyberpress . Sopronban és környékén 27 170 példányban terjesztették a hetilapot, a főszerkesztő Facebook-posztjában is elköszönt az olvasóktól. Horváth Ferenc szerint anyagi okok miatt kellett átszervezni az önkormányzati médiát. Hozzátette, hogy hamarosan a Facebook-oldaluk is meg fog szűnni. Ahogy arról beszámoltunk, a Mediaworks csoportos létszámleépítés keretében csaknem húsz munkavállalót bocsát el a Pesti Srácok szerkesztőségéből , a döntés egy hónapon belül lép hatályba. Huth Gergely ugyanakkor azt mondta, még nem biztos, hogy a lap megszűnik, mert tárgyalások folynak arról, hogy olvasói támogatással tovább működhessen. Múlt héten a Magyar Nemzet szerkesztőségét érte el az elbocsátási hullám, az Origónál pedig a szerkesztőség felét kirúgták. A távozók összességében vegyesen fogadták a hírt. Szerdán megírtuk, mintegy hatvan embernek mondtak fel hétfőn a Mandinernél . Kohán Mátyás publicista szerint a lapot ezután 48-an viszik tovább.
Eredeti cikk megtekintése →