← Vissza

news.bsdnet.hu

Lázár János sistergős kritikát kapott, kijátszották az oroszoknak a Dunakeszi Járműjavítót Vitézy Dávid szerint

ATV 2026-06-24 13:14
Fontos bejelentés tett a miniszter: újraindították a Dunakeszi Járműjavítóban az IC- és hálókocsik fővizsgáztatását. A Dunakeszi Járműjavító körüli kálvária az elmúlt napokban ismét fókuszba került Vitézy Dávid korábban arról számolt be, hogy jó ideje áll a munka, a közel 800 főt foglalkoztató üzemet pedig hosszabb ideig tart talpra állítani. „Ennek egyik fő oka, hogy az elmúlt években először kijátszották a Dunakeszi Járműjavítót az oroszoknak és a gazdasági hátországnak, majd amikor az üzlet mégsem bizonyult elég jövedelmezőnek, hagyták csődbe menni, hogy végül az államnak kelljen visszavennie a céget” – írta Vitézy, aki posztjában Lázár Jánost is megemlítette: „Többször írtam már, hogy úgy vettem át a tárcát Lázár Jánostól, hogy a MÁV meglévő szerelvényeinek negyede nem volt forgalomképes, mert javításra vagy fővizsgára vár” – hozzátette azonban, hogy egyvalamiben azonnal tudtak lépni. Ez pedig az InterCity és hálókocsi fővizsgáztatás újraindítása a MÁV részéről. Vitézy ugyanakkor hozzátette, ennek ellenére is hónapokba telhet egyes alkatrészek szállítása, ám a „beragadt” IC- és hálókocsik forgalomba állítása legalább már újrakezdődhet. „Naponta szembesülök azzal, az elmúlt években elmaradt döntések milyen károkat okoznak a jelenlegi üzemben. Azon vagyunk, hogy ezeket sorban rendbe tegyük” – tette hozzá Vitézy Dávid. Borítókép: MTI
Eredeti cikk megtekintése →