Elképesztő, mi buktatta le a Norvégiában bujkáló körözött magyar bűnözőt
Origo
2026-06-24 13:35
Saját ikertestvére adataival próbált visszaélni az a 43 éves körözött magyar nő, akit a norvégiai Trondheimben fogtak el a napokban. A Székesfehérvári Törvényszék által négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélt asszony egy jellegzetes anyajegy miatt bukott le, miután hónapok óta menekült az igazságszolgáltatás elől – áll a Police.hu oldalán.
A történet még 2022 nyarán kezdődött egy gyógyszervizsgáló laboratóriumban, ahol a nő az öltözőbe csalta egyik kolléganőjét. Miután rázárta az ajtót, gázspray-vel lefújta, majd egy késsel rátámadt a védtelen áldozatra.
A bíróság jogerősen négy év letöltendő szabadságvesztésre ítélte a késsel támadó nőt, ám ő a kijelölt időpontban nem vonult be a büntetés-végrehajtási intézetbe, így idén márciusban hivatalosan is körözést adtak ki ellene.
Mivel a kézre kerítése külföldi koordinációt igényelt, a Fejér vármegyei rendőrök felvették a kapcsolatot a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) Célkörözési Osztályával. Az NNI a célkörözési egységek nemzetközi hálózatán, az ENFAST-on keresztül azonnal értesítette a norvég társhatóságokat, átadva a tartózkodási helyre vonatkozó információkat.
A precíz nemzetközi összefogás június 17-én hozott áttörést, amikor a norvég rendőrök Trondheimben bilincset tettek a menekülő nő csuklójára. Bár személyazonosító okmányok nem voltak nála, egy kést ezúttal is találtak a ruházatában. Az elfogását követően a nő mindent megfontolt, hogy kijátssza a hatóságokat:
A KR NNI Célkörözési Osztálya és a norvég rendőrség közötti folyamatos, közvetlen információáramlás azonban meghiúsította a trükkös tervet. A nyomozók végül egy apró, de annál fontosabb részletnek köszönhetően tettek pontot az ügy végére:
A börtön elől Norvégiáig menekülő nő jelenleg is őrizetben van, Magyarországnak történő kiadatásáról a norvég hatóságok a későbbiekben hoznak döntést.