Betette a lábát Európába az ebola
Privátbankár
2026-06-24 13:37
Franciaország megerősítette az első ebolás esetet.
Franciaországban megerősítették az első ebolás esetet – egy orvost, aki egy Kongói Demokratikus Köztársaságból érkezett humanitárius misszióból.
A francia egészségügyi minisztérium szerdán közölte, hogy az orvost „azonnal egy speciális intézménybe szállították”, és állapota stabil – írja a BBC .
A Kongói Demokratikus Köztársaságban a múlt hónapban jelentették be az ebolajárvány kitörését, de a szakértők úgy vélik, hogy a vírus már hetek óta keringett. Több mint 260 ember halálát erősítették meg a vírus miatt a közép-afrikai országban, 1000 ember megfertőződött.
Ez az első megerősített ebolás eset Európában, bár egy amerikai orvost, akinél pozitív lett a Kongói Demokratikus Köztársaságban a teszt, a múlt hónapban egy német kórházban kezeltek.
A francia lakosság nincs veszélybenFotó: DepositPhotos.com
A Kongói Demokratikus Köztársaság szomszédja, Uganda is megerősítette az ebolás eseteket. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint 20 fertőzöttről tudnak, és két halálesetet is megerősítettek.
Szerdai közleményében a francia egészségügyi minisztérium hangsúlyozta, hogy a lakosságra leselkedő kockázat „nagyon alacsony”.
Hozzátették azt is, a hatóságok azon dolgoznak, hogy felkutassák azokat, akik esetleg kapcsolatba kerültek az orvossal. Az egészségügyi dolgozók különösen ki vannak téve az ebola veszélyének, amely testnedveken keresztül terjed.
A WHO a múlt héten bejelentette, hogy a Kongói Demokratikus Köztársaságban ebolás fertőzést kapott 75 egészségügyi dolgozó közül 17 meghalt.