← Vissza

news.bsdnet.hu

Betette a lábát Európába az ebola

Privátbankár 2026-06-24 13:37
Franciaország megerősítette az első ebolás esetet. Franciaországban megerősítették az első ebolás esetet – egy orvost, aki egy Kongói Demokratikus Köztársaságból érkezett humanitárius misszióból. A francia egészségügyi minisztérium szerdán közölte, hogy az orvost „azonnal egy speciális intézménybe szállították”, és állapota stabil – írja a BBC . A Kongói Demokratikus Köztársaságban a múlt hónapban jelentették be az ebolajárvány kitörését, de a szakértők úgy vélik, hogy a vírus már hetek óta keringett. Több mint 260 ember halálát erősítették meg a vírus miatt a közép-afrikai országban, 1000 ember megfertőződött. Ez az első megerősített ebolás eset Európában, bár egy amerikai orvost, akinél pozitív lett a Kongói Demokratikus Köztársaságban a teszt, a múlt hónapban egy német kórházban kezeltek. A francia lakosság nincs veszélybenFotó: DepositPhotos.com A Kongói Demokratikus Köztársaság szomszédja, Uganda is megerősítette az ebolás eseteket. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint 20 fertőzöttről tudnak, és két halálesetet is megerősítettek. Szerdai közleményében a francia egészségügyi minisztérium hangsúlyozta, hogy a lakosságra leselkedő kockázat „nagyon alacsony”. Hozzátették azt is, a hatóságok azon dolgoznak, hogy felkutassák azokat, akik esetleg kapcsolatba kerültek az orvossal. Az egészségügyi dolgozók különösen ki vannak téve az ebola veszélyének, amely testnedveken keresztül terjed. A WHO a múlt héten bejelentette, hogy a Kongói Demokratikus Köztársaságban ebolás fertőzést kapott 75 egészségügyi dolgozó közül 17 meghalt.
Eredeti cikk megtekintése →