A Richter-papírok viszik a prímet a BÉT-en
Privátbankár
2026-06-24 13:52
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a plusz 1,72 pontos nyitás után csökkent szerdán kora délutánig.
A BUX 14.30 órakor 139 155,85 ponton állt, ami az előző, keddi záró értékéhez képest 145,87 pontos, 0,1 százalékos csökkenés, a szerdai nyitásnál 147,59 ponttal alacsonyabb.
A részvénypiac forgalma fél háromig 13,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A Mol árfolyama 26 forinttal, 0,69 százalékkal 3724 forintra csökkent 912,2 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények 20 forinttal, 0,04 százalékkal 45 280 forintra gyengültek, forgalmuk 11,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 0,65 százalékkal 2736 forintra esett, forgalma 414,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 40 forinttal, 0,34 százalékkal 11 970 forintra erősödött, a részvények forgalma 849,8 millió forintot ért el.
(MTI)