← Vissza

news.bsdnet.hu

ENSZ-bizottság: az izraeli erők szándékosan vették célba a gyerekeket

Mfor 2026-06-24 13:59
A vád szerint azzal a céllal tették ezt, hogy ellehetetlenítsék a palesztinok jövőjét Gázában. A vád szerint azzal a céllal tették ezt, hogy ellehetetlenítsék a palesztinok jövőjét Gázában. Egy ENSZ-bizottság új vizsgálata azt állapította meg, hogy Izrael szándékosan vett célba palesztin gyerekeket, és ezáltal népirtást, emberiség elleni bűntettet és háborús bűnöket követett el a Gázai övezetben, valamint háborús bűnöket hajtott végre a megszállt Ciszjordániában, adta hírül laptársunk , a szintén a Klasszis Médiához tartozó Privátbankár a  BBC-re hivatkozva. A 94 oldalas, június 18-án közölt jelentés úgy fogalmaz, hogy az izraeli hatóságok és biztonsági erők „szándékosan hajtottak végre olyan cselekedeteket, amelyek halált és súlyos testi és mentális sérülést okoztak palesztin gyerekek százezreinek”, a gyilkolás pedig folytatódott a múlt októberi tűzszünet után is. Élelemre váró gyerekek a Gázai övezetben, 2025. augusztus Fotó: X/UNRWA Az ENSZ-bizottság szerint alapos okkal jutottak arra a következtetésre, hogy ezek a cselekedetek “részei annak a szándékos stratégiának, amely azáltal akarja lerombolni a palesztinok jövőjét Gázában, hogy a gyerekeiket veszi célba”. A bizottság mostani jelentése kiemeli, hogy a 2025 októberi tűzszünet után is folytatódik a gázai gyerekek legyilkolása, és Izrael továbbra is figyelmen kívül hagyja a tűzszünetet, ami “példa nélküli halálesetekkel, sérüléssel és traumával jár a palesztin gyerekek számára.” Izrael visszautasítja a vádakat. A teljes cikket  itt olvashatják .
Eredeti cikk megtekintése →