← Vissza

news.bsdnet.hu

Gond van a vízhálózattal a nyíregyházi kórházban, azonnal lépni kellett

Index 2026-06-24 14:14
Megelőző intézkedéseket vezettek be a vízhasználattal kapcsolatban a nyíregyházi Jósa András Tagkórház egyes épületeiben, miután a vízminőségi ellenőrzések „mikrobiológiai eltéréseket” azonosítottak a kórház vízhálózatában – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház szerdán. Mint írták, az elvégzett vízminőség-ellenőrzéseknél a szakemberek a vízhálózat egyes pontjain olyan „mikrobiológiai eltéréseket” azonosítottak, amelyek indokolttá tették a megelőző intézkedések azonnali bevezetését, amelyek a nyíregyházi gyógyintézmény Cardiovascularis Centrumát (CVC), valamint a sebészeti, a rehabilitációs és a belgyógyászati tömbök épületeit érintik. A közlemény szerint az intézmény a vizsgálati eredmények kézhezvételét követően haladéktalanul megtette a szükséges szakmai és műszaki intézkedéseket. „Az érintett területeken a vízhasználatot a vonatkozó előírásoknak megfelelően korlátoztuk, alternatív megoldásokat biztosítottunk, valamint megkezdtük a vízhálózat fertőtlenítését és a szükséges ellenőrző vizsgálatokat” – írták. Hozzátették: a kórház munkatársai az ilyen helyzetben megkövetelt betegellátási higiénés eljárásokat alkalmazzák, így a betegellátás folyamatos és biztonságos, valamint minden szükséges intézkedést megtesznek a betegek és a hozzátartozók egészsége védelmében. Az intézkedések célja a megelőzés, valamint a betegek, hozzátartozók és munkatársak egészségének legmagasabb szintű védelme. A közleményben kiemelték: a kialakult helyzetet folyamatosan figyelemmel kísérik, együttműködnek a hatóságokkal, és a szükséges beavatkozásokat a hatósági és szakmai előírásoknak megfelelően végzik el.
Eredeti cikk megtekintése →