← Vissza

news.bsdnet.hu

Korlátozzák a vízhasználatot egyik vidéki nagyváros kórházában – Ezúttal nem a hőség áll az intézkedés mögött

Portfolio 2026-06-24 14:26
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórházban végzett vízminőség-ellenőrzések során a szakemberek a vízhálózat egyes pontjain olyan mikrobiológiai eltéréseket azonosítottak, amelyek indokolttá tették a megelőző intézkedések azonnali bevezetését – írta a nyíregyházi kórház a 24.hu megkeresésére. Intézményünk a vizsgálati eredmények kézhezvételét követően haladéktalanul megtette a szükséges szakmai és műszaki intézkedéseket. Az érintett területeken a vízhasználatot a vonatkozó előírásoknak megfelelően korlátoztuk, alternatív megoldásokat biztosítottunk, valamint megkezdtük a vízhálózat fertőtlenítését és a szükséges ellenőrző vizsgálatokat – írta honlapján a kórház. Megjegyezték, a betegellátás folyamatos és biztonságos , az intézkedések célja a megelőzés. A korlátozások a Cardiovascularis Centrum (CVC) épületét, a Sebészeti Tömböt, a Rehabilitációs Tömböt és a Belgyógyászati Tömböt (citromsárga épület) érintik. A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →