← Vissza

news.bsdnet.hu

A Mi Hazánk ifjúsági szervezete nemzeti lobogókat helyezett az LMBTQ-zászlók helyére

HírTV 2026-06-24 14:23
Hétvégén még progresszív Pride-zászlók lógtak az Erzsébet hídon. A főpolgármester már a szivárványos felvonulásra díszíttette fel a hidat, de nem mindenkinek tetszett az LMBTQ-mozgalom propagálása. Egy férfi szembement a városvezetéssel és leszedte, majd a Dunába dobta a zászlókat . Azonban nem maradt sokáig üresen a híd: a Mi Hazánk Mozgalomból már kilépett Vékony Csongor keddre virradóra magyar zászlót tűzött ki az Erzsébet hídra, mások pedig lyukas zászlót is elhelyeztek, míg végül szerda délelőtt már végig nemzeti lobogó díszítette a hidat, amiket már a Mi Hazánk Ifjúsági szervezete tűzött ki. A HírTV a főváros sajtóosztályának elküldött levélben azt kérdezte, hogy eltávolítják-e a magyar lobogókat a hídról, de adásunkig nem érkezett válasz. Novák Előd szerint Karácsony Gergelytől kitelik, hogy leszedeti a nemzeti lobogókat. A Mi Hazánk Mozgalom alelnöke kijelentette, hogy a főpolgármesternek el kellene tűrnie a kihelyezett nemzeti jelképet. Azonban Karácsony Gergely ismét a Pride-ot reklámozza és már jelezte, hétvégén újra kint lesznek a szivárványos zászlók , csakúgy, mint a budapesti Városházán is. Karácsony Gergely rendszeresen részt vesz a meneten, a miniszterelnök azonban már múlt évben is kerülte, hogy színt kelljen vallania az ügyben. Magyar Péter tavaly nyaralni ment a felvonuláskor, idén pedig kormányülést tett arra a napra. A Fidesz-KDNP budapesti frakcióvezetője pedig Pride helyett Szent László napon lesz. Szepesfalvy Anna a Dunába dobott zászlókkal kapcsolatban világossá tette: semmilyen rongálással nem ért egyet, viszont a mögötte lévő indulatot megérti.
Eredeti cikk megtekintése →