Több EU-tagállam visszatérési központokat hozna létre az elutasított menedékkérőknek az unión kívül
HírTV
2026-06-24 14:28
Több uniós tagállam – köztük Németország, Hollandia, Ausztria, Dánia és Görögország – olyan harmadik országokat keres, ahol úgynevezett migráns-visszatérési központokat hozhatnának létre . A felmerült helyszínek között Ruanda, Uganda és Üzbegisztán is szerepel, és a cél az, hogy a már minden módon elutasított menedékkérőket az Európai Unión kívül tartsák a kitoloncolásukig.
A részleteket Németh Andrea foglalta össze Brüsszelből.