← Vissza

news.bsdnet.hu

Nagy bajban van Oroszország: egyetlen tendencia mutatja meg igazán, miért aggódhat Moszkva

Portfolio 2026-06-24 15:02
A lap szerint az orosz fővárosban 2026 tavaszán mintegy harmadával csökkent az egy évvel korábbiakhoz képest azoknak a száma, akik aláírtak az orosz hadseregnek. Két hónap számait nézték, áprilisban 1708, májusban pedig 1378 új szerződéses csatlakozott a fegyveres testülethez, ez mintegy 1000 fővel kevesebb, mint a 2025 azonos két hónapjában mért számok. Kis számban csatlakoznak az emberek, és a motivált újoncok még kevesebben vannak – jelentette a lapnak a városvezetésből egy névtelen forrás a toborzásról. A tendencia ugyanakkor más beszámolók szerint nem csak a fővárost érinti: országszerte csökkenésről jönnek a hírek. A helyzet még problémásabb lehet a katonai vezetésnek, ha figyelembe vesszük, hogy már két éve csökken a lelkesedés az oroszok körében, de az idei év abszolút rekord alacsony számokat hozott. A toborzóirodák a fogvatartottaknak és a bűncselekményekkel gyanúsított személyek felé fordultak, hogy a büntetésük enyhítéséért érdekében szolgáljanak a hadseregben. A trend további nehézségeket jelent Moszkvának, mivel egyre nagyobb ösztönzőkkel igyekeznek meggyőzni a lakosokat a csatlakozásról. A regionális kiadások növekedése mutatja, hogy egyre több ösztönzőt ajánlanak fel a csatlakozásért, de ennek ellenére is jelentős az érdeklődés csökkenése. A problémát jelentősen növeli, hogy a frontvonalon a veszteségek nem csökkennek, így mostanra Oroszország nem tudja pótolni az embereket. Mindez a harcképesség fokozatos csökkenéséhez vezet. Az elmúlt időszakban Ukrajna előnyösebb helyzetbe került, köszönhetően a dróntechnológiára támaszkodó stratégiájának. A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →