← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiderült, ki hozta át az ebolát Európába, azonnal elkülönítették a beteget

ATV 2026-06-24 15:16
Franciaországban megerősítették az ebola jelenlétét, az egészségügyi minisztérium is közleményt adott ki. Egy Kongóból hazatérő orvosnál igazolták az ebolát, akit az Euronews beszámolója szerint biztonságos körülmények között szállítottak kórházba, és minden óvintézkedést megtettek, hogy elkerüljék a fertőzés terjedését. A francia hatóságok járványügyi vizsgálatot indítottak és haladéktalanul megkezdték a kontaktkutatást, hogy mindenkit azonosíthassanak, aki esetleg kapcsolatba került a beteggel. A francia egészségügyi minisztérium az X-en közölte, hogy a lakosságot érintő kockázat „nagyon alacsony”. #Communiqué | Ebola : identification d’un 1er cas chez un médecin humanitaire de retour de mission en République démocratique du Congo (RDC)Le ministère de la Santé, des Familles, de l’Autonomie et des Personnes handicapées confirme ce jour l’identification d’un premier cas… pic.twitter.com/OL3ILA0MCp Az ebola kapcsán korábban a WHO közegészségügyi vészhelyzetet hirdetett , attól tartva, hogy a Kongóval szomszédos országokban is terjedésnek indulhat a betegség. Az Egészségügyi Világszervezet felhívta rá a figyelmet, hogy a fertőzöttek magas aránya, a gyorsan növekvő esetszám és az országhatáron túlra is átterjedő fertőzések arra utalnak, hogy a járvány a jelenleg ismertnél jóval kiterjedtebb lehet. Az afrikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központok igazgatója, Jean Kaseya a valaha volt legsúlyosabb ebolajárványtól tart Afrikában , miután a vírushordozók több tízezer kontaktszemélyét nem sikerült nyomon követni Kongóban.
Eredeti cikk megtekintése →