← Vissza

news.bsdnet.hu

A tomboló hőség miatt függesztették fel a jegyeladást a firenzei Uffizi-képtárban

Origo 2026-06-24 16:10
Az Uffizi-képtárban először korlátozták a belépők számát, majd felfüggesztették a látogatást az elromlott klímaberendezés miatt - közölte szerdán a firenzei képtár. A légkondicionáló rendszer nem megfelelő működése következtében a képtár egyes termeiben a hőmérséklet elérte a 32 Celsius-fokot, ami a látogatók és a múzeum dolgozói számára is megnehezítették az épületben való tartózkodást. Megoldásként előszőr a belépések számát próbálták csökkenteni, ami hosszú sorokhoz vezetett a bejáratnál. Sokan lemondtak a látogatásról. Az Olaszországot is térdre kényszerítő hőhullámban Firenzében mérik a legmagasabb hőmérsékleteket. Az előrejelzések szerint a csaknem 40 Celsius-fok egészen jövő hét elejéig megmaradhat. A városban a legmagasabb fokú hőségriasztás van érvényben - írja az MTI. Florence's Uffizi Gallery halts ticket sales over faulty AC amid heatwave https://t.co/g87zIEiXVG pic.twitter.com/1qdEmfUdZI
Eredeti cikk megtekintése →