← Vissza

news.bsdnet.hu

„Béranyás gyerek? Miért kell ez?” – Ráthonyi-Palácsik Tímea összeveszett az édesanyjával a béranya miatt

Index 2026-06-24 16:16
Arról korábban többször mesélt, hogy rögös út vezetett számára az anyaságig, ám a kisbabás időszakról már kevesebbet osztott meg. Most a béranyáról is mesélt, aki világra hozta kisfiát, Bent. Ráthonyi-Palácsik Tímea nemrég a Fertility Forum vendége volt, melynek alkalmával dr. Vereczkey Attila meddőségi szakorvossal beszélgetett. Mint ismert, a modell-vállalkozó hosszú évekig küzdött azért, hogy családot alapíthasson, ám 2025-ben egy különleges, sokáig titkolt csavarnak köszönhetően két gyermeke is született, ugyanis az utolsó esélyt is megragadta. Kisfiának, Bennek béranya adott életet, ám a modell-vállalkozó akkor már várandós volt kislányával, Hailey-vel , a két gyermek között így rendhagyó módon fél év a korkülönbség. „Az utolsó előtti embriót beültették a béranyának: ebből született meg Ben fiam. A legutolsó embrió egy kislány volt: az amerikai orvosaim azt mondták, hogy azt ne is ültessem be, mert kb. 10 százalék esélye van, vagy kevesebb. És sikerült!” – mesélte. Az édesanya a beszélgetés alkalmával a várandóssága körülményeit is felidézte, de kitért arra is, hogy milyen érzések kavarogtak benne a béranyaság miatt. Mint ismert, a béranyaprogram Magyarországon nem engedélyezett, ám Ráthonyi-Palácsik Tímea számára Amerikában ez elérhető volt. Nagyon féltem attól, hogy mások ítélkezni fognak. Főleg a magyarok szeretnek ítélkezni, olyan dolgokban is, amit nem éltek át. Nem tudták, mit éltem át. A saját anyukámmal is vitatéma volt, hogy béranyás gyerek? Miért kell ez? Nem értette meg. De most már persze szereti és él-hal érte – mesélte az üzletasszony, hozzátéve, eleinte neki is fájdalmas volt a dolog, de a jó kapcsolat végül megmaradt a Bent világra hozó béranyával. „Nekem is fájt először, hogy béranya mellett döntöttünk: nem élhetem át a terhességet, nem tudom szoptatni, nem tudom átérezni, amikor először rugdos. Kettősség volt bennem. Örültem, hogy sikerült, de féltékeny is voltam a béranyára, belül szenvedtem és lelkileg még jobban izgultam, mint a saját terhességem alatt. Hogy jól van-e, mit csinál, mit eszik, betakarja-e a hasát, elmegy-e a kezelésekre, tud-e pihenni? De nagyon jó kapcsoltban maradtunk, 24 éves, és két kisfia van. Épp azért vállalta ezt, mert szerettek volna házat venni és biztonságos környezetet biztosítani a saját gyerekeinek. Az első internetes találkozásunkkor tudtam, hogy ez egy különleges kapcsolat köztünk. Amikor megszületett Ben, nem szakítottam el őket, hanem ott maradtunk a szobában: ott lehetett vele, megszoptatta. Szerettem volna, hogy lássa egy kicsit. Együtt voltunk hárman két órán át. Másnap is még megszoptatta, és adott is tejet lefagyasztva, hogy vigyem haza. Úgyhogy nagyon hálás vagyok neki – jelentette ki Ráthonyi-Palácsik, akit a story.hu idézett .
Eredeti cikk megtekintése →