← Vissza

news.bsdnet.hu

Őrizetbe vették Fonyód korábbi fideszes polgármesterét

Magyar Hang 2026-06-24 16:24
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Rendőrök előállították, majd gyanúsítottként hallgatták ki Fonyód korábbi fideszes polgármesterét, Hidvégi Józsefet és a fiát – értesült a Népszava . Információikat a somogyi főügyészség is megerősítette. A korábbi városvezetőt őrizetbe vették, fiát elengedték. Egy héttel ezelőtt a fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Kft. (VÜSZ) teljes vezetését is kihallgatták és többeket őrizetbe is vettek. Végül – ezt szintén a Népszava írta – 30 napra letartóztatásba helyezték a cég ügyvezetőnőjét és egyik rokonát. A gyanú a cégvezető esetében társtettesként, különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett gazdasági csalás, társa esetében mindezek mellett a pénzmosás gyanúja is felmerült Az eljárás a korábbi, fideszes városvezetés idején kötött, közel 300 millió forintos gyanús rokoni szerződések és kifizetések miatt zajlik. A szövevényes ügy részleteit az a pénzügyi átvilágítás tárta fel, amelyet a helyi ellenzéki képviselők harcoltak ki. Németh Helga ellenzéki önkormányzati képviselő korábban azt mondta, hogy a vizsgálat kifejezetten a várost 18 évig vezető fideszes Hidvégi József utolsó polgármesteri ciklusára, vagyis a 2019 és 2024 közötti időszakra fókuszált. A Népszava információi szerint 150-300 millió forintnyi önkormányzati kifizetés lehetett aggályos. A legfőbb kedvezményezettek között forrásaik a volt polgármester, illetve a már említett cég vezetőjének rokonait említették, többek között zöldterület gondozására, strandüzemeltetésre, jogi tanácsadásra folyhatott el a százmilliót bőven meghaladó összeg.
Eredeti cikk megtekintése →