← Vissza

news.bsdnet.hu

Hőhullám Európában: ismét megdőltek a melegrekordok, vörös riasztást adtak ki, többen meghaltak + videó

Magyar Nemzet 2026-06-24 17:46
A jelenlegi extrém időjárást egy úgynevezett Omega-blokk okozza . Ez egy olyan magas nyomású légköri képződmény, amely a görög ómega betűhöz hasonlóan bezárja és folyamatosan préseli a Szaharából érkező forró levegőt Közép- és Nyugat-Európa felett. A Copernicus műholdas adatai szerint a talaj felszíni hőmérséklete Franciaország és Spanyolország egyes részein a megdöbbentő 50°C-ot is meghaladta . A nyugati országok infrastruktúrája recseg-ropog a terhelés alatt, az egyes kormányok az alábbi rendkívüli lépéseket vezették be: A hőség legszomorúbb következménye az emberi felelőtlenségből adódik. A miniszterelnöki hivatal jelentése szerint legalább 40 ember fulladt vízbe az elmúlt napokban , miután a tömegek a nem kijelölt, felügyelet nélküli természetes vizekben próbáltak lehűlni. Emellett két kisgyermek életét vesztette, miután szüleik véletlenül egy forró autóban felejtették őket. A hatóságok egészen szokatlan tiltásokat is bevezettek a rend fenntartására. Párizsban a Fête de la Musique rendezvényein teljesen betiltották az utcai alkoholfogyasztást a kiszáradásos esetek csökkentése érdekében. Narbonne és Arcachon tengerparti városaiban 150 eurós (kb. 60 ezer forintos) bírságot szabnak ki azokra a turistákra, akik a strand zónáján kívül, az utcákon vagy éttermekben trikó vagy ing nélkül jelennek meg. A meteorológiai modellek szerint a hőkupola a hét második felében kelet felé tolódik, így Németországban hétvégén akár 40 °C is lehet , a jövő hét elején pedig Közép-Európát, így Magyarországot is eléri a rendkívüli forróság.
Eredeti cikk megtekintése →