Karácsony Gergely azzal viccelődik, hogy a Mi Hazánk nemzeti ünnepet akar csinálni a Pride-ból
HVG
2026-06-24 18:31
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus” – írta Karácsony Gergely a Facebookon szerdán. Arra reagált, hogy Novák Előd bejelentette, hogy magyar zászlókat tűztek ki az Erzsébet híd mindkét oldalán végig az összes zászlótartóba.
A főpolgármester megköszönte az ötletet, ezért a szombati felvonulás idejére nemzeti lobogó és Pride-zászló is lesz a hídon.
https://www.facebook.com/karacsonygergely/posts/pfbid0No2Lr24YuqTpxizBmndxWBL2MCiMxGnzt7ZebQhyFvExNk68cEH64gZ8ChJW9vNnl
Az Erzsébet hídra a Pride-hétre készülve szombaton helyezett ki szivárványos zászlókat a fővárosi önkormányzat, mivel a budapesti felvonulás útja idén is erre vezet majd június 27-én. Vasárnap azonban egy férfi az összes zászlót a Dunába dobálta – a rendőrség később azonosította, és rongálás miatt indított ellene eljárást. Novák Előd ezt követően közölte: kész kifizetni a férfi büntetését.
Nyitóképünkön a tavalyi Pride-felvonulás. Fotó: HVG/Fazekas István.