Karácsony: A felvonulás idejére nemzeti lobogó és Pride-zászló is lesz a hídon
444.hu
2026-06-24 18:35
„Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus” – írja Karácsony Gergely főpolgármester, miután egy férfi a Dunába hajigálta az Erzsébet hídról a szivárványos zászlókat, mire a Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött a helyükre. A főpolgármester így tesz igazságot: „A felvonulás idejére nemzeti lobogó is, Pride-zászló is lesz a hídon, köszi az ötletet”. Úgy fogalmazott: „A magunk és mások szabadságáért, az emberi méltóság elidegeníthetetlen jogáért, a jogegyenlőségért, a kölcsönös tiszteletért és elfogadásért kiálló Budapest Pride szerintem is igazi szabadságünnep, ráadásul, ahogy tavaly, idén is a magyar szabadság napján”, ezért lesz ez is, az is. Az ügy előzménye, hogy vasárnap egy férfi leszedte és a Dunába dobálta a hídra kihelyezett szivárványos zászlókat (azért voltak kint, mert itt fog elhaladni a menet szombaton a Budapest Pride felvonuláson). A fővárosi önkormányzat feljelentést tett és megígérték, hogy pár napon belül pótolják a zászlókat. Két nappal később a rendőrség az otthonában elfogta az elkövetőt, aki beismerte tettét, a kihallgatása után kiengedték, rongálás miatt folyik ellene eljárás.Erre Novák Előd közölte, hogy kifizeti a zászlók leszedéséért járó bírságot. Június 24-én aztán a Mi Hazánk magyar zászlókat tűzött a hídra, erre reagált most Karácsony.