Pénteken távozik a Megafon utolsó munkavállalója, szinte teljesen ellehetetlenülhet a működésük
Index
2026-06-25 08:49
Ugyan Bohár Dániel és Dukász Magor, a Digitális Szuverenitás Központ vezetője korábban azt kommunikálta, hogy erősebben térnek vissza, mégis tulajdonképpen ellehetetlenül a Megafon további működése, mivel az utolsó ott dolgozó munkaviszonya pénteken megszűnik – értesült a Media1 .
Egy, a lapnak nyilatkozó egykori munkavállaló részletesen beszámolt az elmúlt bő két hónap tapasztalatairól. Eleinte egyértelműen a folytatás mellett köteleződtek el, ezt a tényt pedig az is erősítette, hogy Orbán Viktor volt miniszterelnök a Megafonhoz kapcsolódó Patriótának adta az első interjúját , miután április 12-én választási vereséget szenvedett. Ezt követően azonban már arról volt szó, hogy változások jönnek, amelynek keretein belül szóba jött, hogy közösségi finanszírozásra állnának át. Ezen az értekezletben többen is kérdőre vonták Dukász Magort, ugyanis korábban azt a tájékoztatást kapták, hogy minden mérés Fidesz-győzelmet vár.
Ekkor már tapintható volt a bizonytalanság, emellett a belső kommunikáció is egyre zavarossá vált. Dukász Magor arra kérte az ott dolgozókat, hogy a csoportos kommunikációt a Signalon folytassák. Ezzel párhuzamosan Kovács István, a Megafon ügyvezetője jelezte, ha nem születik megállapodás, akkor május 21-én bejelentik a csoportos létszámleépítést. Ez pedig a Media1 információi szerint meg is történt.
A munkaviszonyok megszüntetése két hullámban valósult meg, a második etap pedig éppen pénteken következik be. Körülbelül 55-57 embert érintett a leépítés, ráadásul a Megafon irodáit is felszámolták, és a bútorokat is eladták.
Hasonló folyamatok a Digitális Szuverenitási Központnál is lezajlott. Mindezt úgy, hogy az egykori munkavállaló arról számolt be, hogy a választási kampányban egész napos munkát kértek tőlük azzal az ígérettel, hogy így egy esetleges választási vereség esetén is életben tudnak maradni.
A portál arra is kitér, hogy a Patrióta YouTube-csatornájának jövője is bizonytalan. Nemcsak a főszerkesztő távozott onnan, de az utolsó élő adásukat április 22-én tartották. Azóta videós anyagokkal látják el a nézőket, amelyek között beszédek, interjúk, elemzések és helyszíni riportok is megtalálhatók.
Az elmúlt hetekben nem a Megafon volt az egyetlen médium, ahol tömeges leépítés történt. A Mediaworks nagyságrendileg 180 embertől vált meg, emellett többek között megszűnt a nyomtatott Bors, valamint felfüggesztették a Ripostot és a Metropolt. A kirúgási hullám a Magyar Nemzetet , az Origót , valamint a Mandinert is utolérte, míg a Pesti Srácok szintén felmondott az összes munkatársának .
A hírekre reflektálva Ferencz Orsolya volt űrkutatási biztos és Navracsics Tibor korábbi közigazgatási és területfejlesztési miniszter nyílt levélben szólította fel a magyar nagytőkéseket a konzervatív média megmentésére, hiszen az elbocsátások miatt családok tömkelegének megélhetése került veszélybe.
(Borítókép: Bohár Dániel 2024. május 1-jén. Fotó: Németh Kata / Index)