← Vissza

news.bsdnet.hu

Ferenczi István második lett a Himalájában rendezett ultraversenyen

24.hu 2026-06-25 12:11
Ferenczi István, az NB I-be jutott Vasas labdarúgócsapatának erőnléti edzője Blaskó Mihállyal közösen óriási sportsikert ért el, ugyanis a második helyen végeztek a Himalájában rendezett 217 kilométeres ultraversenyen, a The Hell Race-en, vette észre a csakfoci.hu. A versenyzőknek a távot 2500 és 5000 méter közötti magasságban kellett teljesíteniük, miközben közel 8000 méter szintkülönbséget kell leküzdeniük. A szintidő 45 óra volt, a Ferenczi és Blaskó 42 óra után ért célba.   A kilencszeres magyar válogatott, 48 éves Ferenczi Istvánnak nem ez az első extrém teljesítménye az évek során. 2021-ben például bőven a szintidőn belül futotta le az Ultrabalatont, majd bő 95 óra alatt teljesítette az Athén-Spárta-Athén ultrafutó-versenyt. Kapcsolódó „Ez egy tanúságtétel az emberi erő és elme határtalansága mellett” – 7-8 defekt és hatalmas eső nehezítette Szőnyi Ferenc elképesztő teljesítményét A teljesítés volt a célja, végül a harmadik lett az Egyesült Államokat átszelő kerékpárversenyen. The post Ferenczi István második lett a Himalájában rendezett ultraversenyen first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →