← Vissza

news.bsdnet.hu

981 nap után véget ért a Neymar-átok: megkönnyezte visszatérését a brazilok sztárfutballistája

Blikk 2026-06-25 12:18
A tornát nem kezdte jól, de a skótok elleni 3-0-ás győzelemmel első helyen végzett a C csoportban Brazíilia a labdarúgó-világbajnokságon, így önbizalommal várhatja a folytatást a 32 között. No meg úgy, hogy immár nyilvánvaló, bevetheti a kieséses rendszerben klasszisát, Neymart. A sztárjátékos csereként állt be a találkozón – 981 nap, sérülésekkel tarkított időszak után húzhatta magára ismét a címeres mezt. Halas Zoltán Rovatvezető-helyettes (Sport) Ezeket látta már? A 76. percében váltotta Matheus Cunhát, már 3-0-ás állásnál. Óriási óvációval fogadták a szurkolók , ami jól láthatóan mélyen érintette, első labdaérintéseit is hangos ünneplés kísérte. A lefújás után nem bírta visszatartani a könnyeit, elpityeredett – pedig ő már sok mindent megélt pályafutása során. Matheus Cunha helyett állt be / Fotó: Getty Images – Fantasztikus pillanat volt, száz százalékban csodálatos. Köszönöm mindenkinek! – mondta a találkozót követően. A lelátón ott voltak családtagjai, akiket boldogan megölelt, ez az alig több mint negyedóra nagyon sokat jelent neki . Persze nem véletlen a heves reakció. 79 góljával – 129 válogatott mérkőzésen – Brazília történetének legeredményesebb góllövője, de 2023. október 17. óta nem játszott a nemzeti csapatban, csak nézhette a többieket. Akkor vb-selejtezőn vereséget szenvedtek Uruguaytól (2-0) a brazilok, Neymar pedig megsérült, bal térdében elszakadt az elülső keresztszalag. Azóta rengeteg szenvedésben volt része , még az is kérdéses volt, hogy egyáltalán ott lehet-e a világbajnoki keretben. A kapitány Carlo Ancelotti bizalmat szavazott neki (ezért kapott is rengeteg kritikát), és ő igyekszik csapata hasznára lenni. Neymar el is sírta magát a meccs után / Fotó: Getty Images Neymar megerősítette, képtelen volt higgadt maradni akkor, amikor megtudta, hogy a gyepre léphet. – A szívem hevesen ver, nagyon ideges vagyok... De boldog vagyok és büszke! Minden jól ment – mondta Neymar a Globo TV-nek. majd amikor arról kérdezték, hogy teljesen egészséges-e, azt válaszolta: „Száz százalék!” Neymar a fiát is magához ölelte / Fotó: Getty Images Hozzátette, hogy Lewis Hamilton brit Forma–1-es versenyzőtől merített erőt, amikor a válogatottba való visszatérését ünnepelte. Szerdán az Instagramon közzétett olyan fotókat, amelyeken a lefújás után sír a pályán, egy angol nyelvű üzenettel kísérve, amelyen ez állt: „EMLÉKEZZ, KI VAGY!”. Hozzá hasonlóan Hamiltonnak nehéz első szezonja volt tavaly a Ferrarinál, ami miatt megkérdőjelezte önmaga képességeit is, de június 14-én – röviddel azután, hogy megszerezte első nagydíjgyőzelmét a csapattal Barcelonában – ugyanezt az „Emlékezz, ki vagy” üzenetet tette közzé a közösségi médiában. Neymar tehát átesett a debütáláson, immár elmondhatja, hogy négy vébén lépett pályára brazil mezben, és várja a folytatást – ennél sokkal komolyabb szerepet is oszthatnak rá.
Eredeti cikk megtekintése →