← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter délután 3-ig adott időt a legfőbb ügyésznek, hogy beszámoljon az aranykonvojügyről

HVG 2026-06-25 12:28
A miniszterelnök délután 3 óráig adott időt a legfőbb ügyésznek arra, hogy beszámoljon az aranykonvoj-ügyben folyó nyomozásról. Magyar Péter erről az Uzsoki kórházban tett bejáráson úgy fogalmazott, Magyarországon "szinte mindenkit érdekel", hogy az aranykonvoj ügyében kiket hallgattak meg eddig gyanúsítottként, miért csak őket és kiket fognak, mi történt az utóbbi hetekben. „Ha nem sikerül beszámolni, akkor én majd délután három után megosztok egy pár, számunkra rendelkezésre álló, meglehetősen érdekes és fontos információt” - jelezte Magyar Péter, aki részt vesz a délután 3 órakor kezdődő kormányszóvivői tájékoztatón. A kormányfő már hétfőn, az alaptörvény-módosítást bejelentő parlamenti felszólalását követően arról beszélt, számításaik szerint a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania és le is fog mondani, ami összefügghet az aranykonvoj-üggyel. Ha ez nem történik meg, akkor ígérete szerint visszatérnek a kérdésre, hogyan lehet leváltani Nagy Gábor Bálintot. Múlt héten pedig a HVG cikkére hivatkozva azonnali belső vizsgálatot rendeltünk el a NAV-nál, a TEK-nél és az érintett szolgálatoknál, és már akkor felszólította a legfőbb ügyészt, hogy haladéktalanul szólaljon meg az ügyben. https://hvg.hu/itthon/20260617_magyar-peter-azonnali-belso-vizsgalatot-rendeltunk-el-az-aranykonvoj-ugyeben Márciusban a magyar hatóságok, köztük a NAV és a TEK egységei megállítottak egy olyan ukrán pénzszállítmányt, amely Magyarországon át a szokásos útját járta Bécs és Kijev között, és habár az ukránok a jogszabályoknak eleget téve előre bejelentették a szállítmányt és az útvonalat, a hatóságok lefoglalták a 27 milliárd forintnyi pénzt és aranyat. Az ukrán kísérőket őrizetbe vették, megbilincselték, csuklyát húztak a fejükre, kihallgatták, és még az ukrán konzult sem engedték hozzájuk, majd 24 óra múlva kiutasították őket az országból. A vagyontárgyakat két hónap múlva szolgáltatták vissza a tulajdonos ukrán banknak, miközben az intézkedéshez szükséges jogi alapot is időközben kreálta meg az Orbán-kormány. Az a kép, ami erről az aranykonvojról és a rajtaütésről feltárult, megalapozta azt a vizsgálatot, amiről az ügyészség szűkszavúan annyit árult el: „az akcióban érintettek elfogása kapcsán a Fővárosi Nyomozó Ügyészségen jogellenes fogva tartás bűntette és más bűncselekmények miatt van folyamatban eljárás”. Fürcht Pál, a Központi Nyomozó Főügyészséget (KNYF) vezető főügyész részben emiatt mondott le pozíciójáról. https://hvg.hu/360/20260617_legfobb-ugyesz-furcht-pal-lemondas Címlapképünkön: Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész. Fotó: MTI
Eredeti cikk megtekintése →