← Vissza

news.bsdnet.hu

Vitézy Dávid a Déliben járt

Magyar Hírlap 2026-06-25 12:29
Természetesen ezek nem új kocsik, gond mindig lehet ilyen melegben, de eddig nem volt: jelenleg azt látjuk, klíma szempontból jóval megbízhatóbb járművek ezek, mint a MÁV saját öreg IC-kocsijai – írta posztjában a közlekedési és beruházási miniszter . Természetesen ezek nem új kocsik, gond mindig lehet ilyen melegben, de eddig nem volt: jelenleg azt látjuk, klíma szempontból jóval megbízhatóbb járművek ezek, mint a MÁV saját öreg IC-kocsijai – írta posztjában a közlekedési és beruházási miniszter . A hazai vasúti kocsik karbantartása és fővizsgáztatása a Dunakeszi Járműjavító felszámolása miatt akadozott, így a bérlés a nyári szezon megmentését szolgálja. A bérléssel és az érintett vonatokkal kapcsolatos fontosabb részletek: „Ha már a Déliben jártam, megnéztem gyorsan az egyik ÖBB-től bérelt kocsit is, ez épp balatoni kerékpárszállító és első osztályú ülőhelyes kocsi” – kezdte a posztot Vitézy Dávid, majd azzal folytatta, hogy a bérlés egy átmeneti megoldás a rossz helyzet orvosolására a forgalmas nyári szezonra. Az utasok naponta tapasztalták, hogy milyen körülmények között utaztak és az uniós források hazahozatalával jelentős beruházások indulnak a magyar vasúton.
Eredeti cikk megtekintése →