← Vissza

news.bsdnet.hu

Újra fellángolt a vita a Hősök teréről Vitézy és Karácsony között

Mandiner 2026-06-25 12:18
Újabb vita bontakozott ki a Hősök tere jövőjéről Vitézy Dávid és Karácsony Gergely között, miután a kormány felülvizsgálná a Városliget fejlesztésével kapcsolatos korábbi döntéseket. Vitézy a terület átalakítását és zöldítését szorgalmazza, beleértve az autóforgalom kivezetését is, míg a főpolgármester inkább megőrizné a tér jelenlegi, burkolt jellegét – írja az Index . Karácsony Gergely szerint a Hősök tere kiemelt rendezvényhelyszín, ezért nem lenne célszerű feltörni a burkolatot, mert az megnehezítené a megemlékezések és nagyrendezvények megtartását. Úgy véli, a teret inkább felújítani kellene, de úgy, hogy továbbra is alkalmas maradjon nagy tömegeket vonzó események lebonyolítására. Vitézy Dávid ezzel szemben azt hangsúlyozza, hogy a zöldítés nem a tér központi részét érintené, hanem a környező, ma még forgalmas útszakaszokat. Szerinte, ha a Kós Károly sétányt visszaadják a gyalogosoknak, a többsávos utak feleslegessé válnak, helyükön pedig fasorok és parkosított területek jöhetnének létre. Úgy látja, ezzel élhetőbb és egészségesebb közteret lehetne kialakítani, ráadásul a történelmi előképek is ezt támasztják alá. A miniszter ugyanakkor jelezte: a változások nem azonnal várhatók, mivel az építési területeken jelenleg még veszélyes hulladék található, amelynek elszállítása és a területek rendezése időt vesz igénybe. A palánkok elbontása legkorábban jövőre történhet meg, miközben a felek között további egyeztetésekre lesz szükség a végleges koncepcióról.
Eredeti cikk megtekintése →