Magyar Péter délután 3-ig adott időt a legfőbb ügyésznek, hogy beszámoljon az aranykonvojügyről
Magyar Nemzet
2026-06-25 12:46
A Magyar Közlöny szerint Czunyiné Bertalan Judit elveszítette a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program és annak Plusz változata monitoringbizottságainak elnöki tisztségét, miután Magyar Péter felmentette az Orbán Viktor által tavaly áprilisban kinevezett politikust. A helyére Szabó Mátyás államtitkár lép.
Magyar Péter június 24-i hatállyal felmentette tisztségéből Czunyiné Bertalan Juditot, aki a kormányváltás ellenére egészen mostanáig betöltötte a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, valamint annak Plusz változata monitoringbizottságának elnöki tisztségét.
A Magyar Közlönyben megjelent, hogy a két testület élére csütörtöktől Szabó Mátyást, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium illetékes államtitkárát nevezte ki.
Czunyinét még Orbán Viktor nevezte ki tavaly áprilisban ezekre a posztokra. A Fidesz elnöke nemrégiben viszont új feladattal bízta meg: ő irányítja a Védvonalat , amelynek célja a fideszeseket ért jogsérelmek kezelése. Czunyiné szerint a párt szavazóinak nem kell szégyenkezniük hovatartozásuk miatt, és az általa szervezett hálózat jogi, emberi és kommunikációs védelmet nyújt majd azoknak, akiket lelki bántalmazás, zaklatás vagy egyéb atrocitások érnek.