Az NB II egyik legkeresettebb támadója is távozik Soroksárról
NB1.hu
2026-06-25 12:48
Jelentős változások zajlanak a Soroksár SC keretében: Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert is elhagyja a klubot.
A XXIII. kerületi együttes komoly veszteségeket könyvelhet el a nyári átigazolási időszakban, ugyanis három meghatározó futballistától is elköszönt.
Az Öltözőn Túl Facebook-oldal úgy tudja, Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert sem a sárga-feketék színeiben folytatja pályafutását.
Legrégebb óta Króner erősítette a fővárosi együttest. A védő 2022 nyarán érkezett, és közel száz mérkőzésen (97 meccs/3 gól – a szerk.) lépett pályára Soroksáron.
Németh Erik egy évvel később csatlakozott a csapathoz, és sokoldalúságának köszönhetően a középpályán, valamint a védelemben is fontos szerepet töltött be.
A legnagyobb figyelem ugyanakkor alighanem Gálfi Norbert távozását övezi.
A támadó két idény alatt 66 találkozón 21 gólt szerzett, több alkalommal is kulcsszerepet vállalva a csapat eredményeiben. Nem véletlen, hogy teljesítményével több klub érdeklődését felkeltette.
Gálfi jövője kapcsán már korábban felmerült a DVTK neve, a portál pedig úgy tudja, hogy a miskolciak akár szerződést is kínálhatnak számára. Amennyiben az üzlet létrejön, a támadó előtt újabb fontos lépcsőfok nyílhat meg pályafutásában.
A Soroksár mindhárom játékosnak megköszönte az elmúlt években végzett munkáját, a szurkolók pedig joggal bízhatnak abban, hogy a távozók helyére hamarosan új meghatározó futballisták érkeznek.
A klub továbbá szerdán ismertette felkészülési programját . A sárga-feketék többek között a Honvéddal és a Vasassal is megmérkőznek a bajnoki rajt előtt.
A következő hetekben kiderülhet, hogy a Soroksár miként pótolja a három rutinos játékost, illetve az is, hogy Gálfi Norbert valóban Diósgyőrött folytatja-e pályafutását.