← Vissza

news.bsdnet.hu

Rákapott a gyilkolásra: két hét alatt kétszer ölt a tápiószőlősi óvónő

Magyar Hang 2026-06-25 12:47
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Valószínűleg sosem szabadulhat az a 64 éves tápiószőlősi nő, akit két idős helyi lakos meggyilkolásával gyanúsít a rendőrség. A horrorisztikus esetről korábban is beszámolt a police.hu, csütörtökön pedig sajtótájékoztató keretében számoltak be a publikus részletekről. – Június második felében kaptunk bejelentést egy tápiószőlősi lakostól, hogy egy ideje nem tudja elérni idős ismerősét, egy 83 éves nénit. A helyszínre kivonuló abonyi járőrök a megadott címen már csak az asszony szőnyegbe csavart holttestét találták meg. A testszerte látható, fizikai bántalmazásra utaló nyomok pedig egyértelművé tették, hogy emberölés történt –  mondta el Tomsics Tulipán rendőr alezredes. Az is gyorsan kiderült, hogy az áldozat hetekkel korábban magához vett egy 64 éves helyi nőt, akivel aztán viszonya gyorsan megromlott, sőt, a befogadott asszony életveszélyesen megfenyegette szállásadóját. A rendőrök innen már gyorsan azonosították és június 22-én elfogták a feltételezett tettest, Sz. Sz. Herminát. Az asszony tagadta, hogy ő ölte volna meg jótevőjét, bár azt elismerte, hogy napokig együtt lakott a holttesttel. Az a kihallgatás során derült ki, hogy Herminának egy másik áldozata is van: a nő elmondta, hogy még a tavasz folyamán költözött be egy helyi 74 éves férfihoz, akinél az utóbbi hetekig lakott. A gyanúsított eltartási szerződést akart kötni az egyébként jó fizikai és szellemi állapotú tulajdonossal, a férfi viszont már szabadult volna az egyre nyomulósabb lakótól. Konfliktusuk odáig fajult, hogy Sz. Sz. Hermina – egyelőre ismeretlen módon – végzett befogadójával. A rendőrök a férfi maradványait is megtalálták, a testet igazságügyi szakértő vizsgálja – tudtuk meg Tomsics Tulipántól. A rendőrök az őrizetbe vétel után kezdeményezték a gyanúsított letartóztatását, amit a Pest vármegyei Főügyészség is támogatott. Erre mindenképp szükség volt az elkövetett – életfogytiglani szabadságvesztéssel is büntethető – bűncselekmények súlya miatt. Az asszony esetében pedig fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, sőt, annak kockázata is, hogy szabadlábon újabb súlyos bűncselekményt követne el. Mint Hajnal László, a megyei főügyészség szóvivője lapunknak elmondta, Sz. Sz. Hermina korábban büntetlen előéletű volt, bár több kutyát elvettek tőle; a  Blikk úgy tudja, hogy egy diplomás óvónő, akitől korábban 150 kutyát vettek el – a gyermekeit elveszítő asszony a lap szerint rengeteg kóbor állatot vett magához. A fentiek miatt is felmerül, hogy Hermina beszámítható állapotban volt-e a bűncselekmények elkövetésekor. Hajnal László szerint a nyomozás során ezt is vizsgálják majd, ám az elmeszakértői vizsgálat csak hónapok múlva hozhat bármilyen eredményt.
Eredeti cikk megtekintése →