← Vissza

news.bsdnet.hu

Az Uzsoki Kórház tetejére mászott Magyar és Hegedűs

Klubrádió 2026-06-25 12:16
A miniszterelnök és az egészségügyi miniszter a tetőn tekintette meg a kicserélt folyadékhűtőket, aztán pedig elsorolták, hol tartanak az egyes kórházakban a hűtési rendszerek cseréjével, megújításával. 130 millió forintos beruházás eredményeképpen befejeződött a folyadékhűtők cseréje az Uzsoki utcai kórházban, ezért látogatta meg az intézményt Magyar Péter és Hegedűs Zsolt. A kormány korábban 3,6 milliárd forintot különített el egészségügyi intézmények hűtési rendszereinek cseréjére, javítására, ezek közül az Uzsokiban készültek el először. A miniszterelnök a bejárásról közvetítő élő videóban felsorolta, melyik kórházban hol tartanak a munkálatokkal. Az Uzsoki kórház főigazgatója elmondta, hogy a műtőkben már megfelelő a hőmérséklet, más épületrészekben viszont vannak problémák, a traumatológiát hűtő rendszer épp elromlott, és az onkológiai épületben is hol elromlik, hol megjavítják, de úgy tudja már "rajta vannak az ügyön". "Azt szerettük volna megmutatni, hogy a nem akarásnak nyögés a vége" – célzott a miniszterelnök vélhetően arra, hogy ennyi forrást az előző kormány is kigazdálkodhatott volna a célra. Hegedűs Zsolt arról beszélt, várják majd a visszakelzéseket minden intézményből, reméli, hogy biztonságosak lesznek a műtők és nem maradnak el beavatkozások a hőség miatt. Magyar beszélt arról is, hogy péntek éjfélkor vörös riasztás lép életbe Magyarországon a hőség miatt, arra kell számítani, hogy rendkívüli megterhelésnek lesz kitéve az egészségügyi rendszer, a tűzoltóság, a közlekedési rendszer, az egész ország. Bejelentette, hogy a szerdai kormányülésen elfogadtak egy rendeletet, amellyel összehangolják az extrém hőség elleni védelmi tevékenységeket: a vezetést ő maga látja majd el, a munkát pedig segíti a honvédelmi, a belügyi, az egészségügyi, a közlekedési és beruházási, és a gazdasági miniszter, valamint a nemzetbiztonsági főtanácsadó is. A bejelentkezés végén arról is beszélt, mit lehet majd megtudni a délutáni kormányszóvivői tájékoztatón, szó lesz például közlekedést érintő friss döntésekről és az alkotmány-módosításról. A miniszterelnök ezután felszólította Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyészt, számoljon be arról, hogy áll az aranykonvoj-ügy kivizsgálása. Aztán megjegyezte, ha a legfőbb ügyész nem számol be a fejleményekről, akkor délután 3 után ő fog, "meglehetősen érdekes és fontos" információkat megosztani.
Eredeti cikk megtekintése →