Megszólalt a Mediaworks, hetilapként működik tovább a Magyar Nemzet és több megyei hírlap is
Index
2026-06-25 14:37
Több megyei lap, de a Magyar Nemzet is hetilapként jelenik meg augusztus 1-től – adott ki a változásról közleményt a Mediaworks, ami az Origón jelent meg.
Ez érinti a Békés Megyei Hírlapot, a Délmagyarországot (Csongrád-Csanád), az Észak-Magyarországot (Borsod-Abaúj-Zemplén), a Fejér Megyei Hírlapot, a Hajdú-bihari Naplót, a Kelet-Magyarországot (Szabolcs-Szatmár-Bereg), a Naplót (Veszprém), a Petőfi Népét (Bács-Kiskun), a Somogy Megyei Hírlapot, a Tolnai Népújságot, az Új Dunántúli Naplót (Baranya) és az Új Néplapot (Jász-Nagykun-Szolnok) is.
Hangsúlyozták, hogy tartalmasabb és olvasmányosabb formában jelennek majd meg az új hetilapok, az előfizetők szombatonként fogják megkapni őket. Ezekben az interjúk, riportok és különböző véleménycikkek kerülnek majd fókuszba, de közéleti, gazdasági, kulturális és társadalmi témák is olvashatók lesznek.
Hozzátették, hogy a megújulás „nem szakítás az eddigi értékekkel, hanem azok megerősítése korszerűbb formában”. A Mediaworks hitvallásának tartja az olvasói igényekből kiinduló működést, továbbá elkötelezett a minőségi tartalmak és a szakmai felelősség mellett.
Ahogy arról beszámoltunk, június 15-én elkezdődtek a tömeges leépítések a Mediaworksnél, körülbelül 180 munkavállalót bocsátottak el. A dolgozókat hétfőn 10 órára rendelték be a szerkesztőségekbe, hogy közöljék velük a hírt.
Az előtte lévő héten megjelent értesülések szerint a vállalatnál jelentős átalakítások lehetnek napirenden, amelyek egyaránt érinthetik a szerkesztőségi struktúrát, az egyes lapok működését és a foglalkoztatottak létszámát.
A Mediaworks a 2025-ös pénzügyi évet elképesztő, 14 milliárd forintos gigantikus veszteséggel zárta . Ez a hatalmas mínusz nem a napi működési költségekből adódott, hanem egy drasztikus leírás eredménye: a kiadó kénytelen volt a saját kiadványainak jövedelemtermelő képességét jelző vagyoni értékű jogait 12 milliárd forintról mindössze 1,5 milliárd forintra leértékelni. Magyarán a vállalat vezetése már tavaly hivatalos mérlegbe foglalta, hogy a Fidesz-közeli sajtótermékek körül vészesen elfogyott a levegő, a mostani, hétfői feketeleves pedig ennek a közvetlen következménye.
(Borítókép: A Mediaworks épülete. Fotó: Szollár Zsófi / Index)