← Vissza

news.bsdnet.hu

A Mediaworks hetilappá alakítja a Magyar Nemzetet és 12 megyei lapját

444.hu 2026-06-25 15:40
Hivatalosan is bejelentette a Mediaworks, hogy augusztus 1-jétől hetilappá alakul a Magyar Nemzet. Az országos napilap mellett 12 megyei napilapból is hetilap lesz. Az újságok szombatonként jutnak majd el az előfizetőkhöz.A kiadó Media1-nek eljuttatott közleménye szerint az átszervezés a következő megyei lapokat érinti: Békés Megyei Hírlap, Délmagyarország, Észak-Magyarország, Fejér Megyei Hírlap, Hajdú-bihari Napló, Kelet-Magyarország, Napló, Petőfi Népe, Somogy Megyei Hírlap, Tolnai Népújság, Új Dunántúli Napló és Új Néplap.A Mediaworks azt ígéri, hogy az új hetilapok tartalmasabb, olvasmányosabb formában jelennek majd meg, és többek között nagyobb felületet biztosítanak a hosszabb írásoknak, háttéranyagoknak és véleménycikkeknek. A friss hírek a digitális csatornákon, a lapok weboldalain lesznek olvashatók.A Mediaworks június 15-én jelentette be, hogy leépítésekbe kezd. Aznap kiderült, hogy megszűnik a Ripost, illetve nem adják ki nyomtatásban a Borsot és három megyei napilapot. Másnap a Világgazdaság szerkesztőségének tömeges leépítéséről érkeztek hírek, illetve arról, hogy csoportos létszámleépítés keretében a Pesti Srácok című lap összes munkavállalóját elbocsátják. A Magyar Nemzet munkatársainak nagyjából felét pedig kirúgták, többeket az Origóhoz helyeztek át.
Eredeti cikk megtekintése →