← Vissza

news.bsdnet.hu

Megjött a rendelet: ekkora fizetésemelést kapnak a pedagógusok

Pénzcentrum 2026-06-25 16:05
Csütörtökön megjelent a pedagógusok béremeléséről szóló kormányrendelet a Magyar Közlönyben. A dokumentum szerint a kormány célja, hogy a pedagógusok átlagbére az EU-val kötött megállapodásnak megfelelően elérje a diplomás átlagbér 80 százalékát. A rendelet rögzíti, hogy a 2026. január 1-től megvalósult 10 százalékos emelésen felül további 0,4 százalékponttal emelik meg a pedagógusok bérét. Emellett a munkáltatóknak a kormányrendelet szerinti emelésen felül január 1-től visszamenőlegesen legalább 0,3 százalékponttal kell növelniük a fizetéseket, a gyakornok fokozatba soroltak kivételével. A gyakornoki besorolású pedagógusok havi illetménye 2026-ban 707 600 forint lesz. A rendelet a pedagógusi bérsávokat is módosítja. Ennek alapján a munkáltatók az alábbi keretek között állapíthatják meg a fizetéseket: Címlapi kép: MTI/Soós Lajos
Eredeti cikk megtekintése →