← Vissza

news.bsdnet.hu

Csökkenéssel nyitottak a techrészvények, és az S&P 500 is

Privátbankár 2026-06-25 16:13
Csak az ipari részvények tudtak emelkedni a tengerentúli tőzsdenyitás után, az európai tőzsdék viszont mind pozitív mérleggel állnak délután. Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön – írja az MTI. A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,5 százalék emelkedéssel, a részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,17 százalék csökkenéssel, a technológiai részvények alakulását követő Nasdaq index 0,74 százalék gyengüléssel indított. Ugyanekkor a londoni FTSE100 index 0,64 százalék, a frankfurti DAX index 1,07 százalék, a párizsi CAC40 index pedig 0,59 százalék nyereséget jelzett. Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 28 centtel (0,41 százalékkal) 73,59 dollárra csökkent. Az arany határidős jegyzése unciánként 0,56 százalékkal (22,20 dollárral) 4032,27 dollárra emelkedett. Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gázpiac legközelebbi, júliusi jegyzésében 1,48 százalékkal csökkent: 1 megawattóra 40,27 euróba került az amerikai kereskedés kezdetekor. A gázjegyzés három hónapja 55,54 eurón, egy éve 33,01 eurón, két éve 29,61 eurón zárt.
Eredeti cikk megtekintése →