← Vissza

news.bsdnet.hu

Folytatódik a zászlóbotrány - bedobtak a Dunába egy magyar lobogót az Erzsébet hídról, nyomoz a rendőrség

Blikk 2026-06-25 16:27
A Budapesti Rendőr-főkapitányság V. Kerületi Rendőrkapitánysága eljárást indított, miután az Erzsébet hídra kihelyezett magyar zászlók egyikét bedobták a Dunába. Az esetről készült videó tanúsága szerint néhány ember ledobta a zászlót a hídról. Az ügy politikai visszhangot váltott ki, különösen a Mi Hazánk Mozgalom részéről, amely szerint Karácsony Gergely főpolgármester „hergelése” vezetett az incidenshez. Csorba Anita Newsroom újságíró Ezeket látta már? A Mi Hazánk közleményében hangsúlyozta, hogy feljelentést tesznek rongálás és nemzeti jelkép meggyalázása miatt. A párt szerint a főpolgármester korábbi bejelentése, miszerint a Budapest Pride felvonulás idejére az Erzsébet hídon nemcsak nemzeti lobogók, hanem Pride-zászlók is lesznek, hozzájárult a feszültség fokozódásához – írja a Telex . A zászlókkal kapcsolatos konfliktus nem most kezdődött: néhány nappal korábban egy férfi leszedte és a Dunába dobta a hídon elhelyezett Pride-zászlókat. Az eset után a fővárosi önkormányzat azonnal feljelentést tett, és jelezte, hogy a zászlókat rövid időn belül pótolják. Karácsony Gergely ekkor ironikusan megköszönte az elkövetőnek az „ingyenreklámot”. A rendőrség elfogta az elkövetőt, aki ellen rongálás miatt indult eljárás. A magyar zászló Dunába dobása azonban újabb fordulatot hozott a zászlóháborúban, amely tovább élezte a politikai és társadalmi ellentéteket. A Mi Hazánk szerint a magyar nemzeti jelkép meggyalázása különösen súlyos tett, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni. pride
Eredeti cikk megtekintése →