← Vissza

news.bsdnet.hu

Használt robogót vennél vagy adnál el? Ilyen szerződést írjatok – Ez mindkettőtöket bevéd

Hovege 2026-06-25 17:33
Beindult a jó idő, mindenki olcsó, városi rohangálóst keres. Ekkor jön az ötlet, hogy vásároljunk egy kis robogót, zsebbe a pénz, kézfogás és már robogunk is haza. De segédmotor adásvételi szerződés nélküli vásárlása hatalmas felelőtlenség. Magyarországon az 50 köbcenti alatti robogóknak nincs rendszáma és törzskönyve , így a tulajdonjogot kizárólag a szerződés bizonyítja. Vevőként ezzel bizonyítod, hogy nem loptad a robogót, eladóként meg biztosítod magad, ha a vevő elkövetne valamit a géppel. A szerződésnek tartalmaznia kell a személyes adatokat. Ez magában foglalja az eladó és vevő nevét , lakcímét, anyja nevét és személyi igazolvány számát. A robogó pontos azonosítóit is fel kell tüntetni: gyártmány, modell, szín, alvázszám, motorszám vagy motorkód és a kilométeróra állását. Az adatokon túl a robogó adásvételi szerződésnek tartalmaznia kell a pontos vételárat betűvel és számmal is leírva, valamint a fizetés tényét is bele kell foglalni. Ne csak az adásvétel dátumát, hanem a pontos órát és percet is írjuk le. Így ha még aznap bírságot kap a vevő, védve vagy. Két tanú aláírása és adatai nélkül nem teljes bizonyító erejű a szerződés, így az se maradjon ki. További kérdések merültek fel benned a témával kapcsolatban? Kérdezd a  Hóvége Ügyfélszolgálatát  és segítünk! Mindig ellenőrizd az alvázszámot a robogó motorának vázán is, ne csak a tulajdonos korábbi papírjairól másold ki! Ha a számon reszelés nyomai látszanak azonnal állj el az üzlettől. A vevő védelmére nem garancia, hogy kipróbálta a sarkon és működött. A szerződésbe bele kell írni az ismert hibákat . Ha a robogó 2 nap múlva végleg megáll, a segédmotor adásvételi szerződés a jogi alapja annak, hogy követelhesd a javítást vagy a pénzed. A robogóra is kötelező a biztosítás, ezt az eladó csak a szerződéssel tudja megszüntetni, a vevő is csak ezzel tud újat kötni . Ha nincs papír, te fizeted tovább a biztosítást, vagy ha nem, rajtad hajtják be a fedezetlenségi díjat. Pár perc papírmunka százezreket spórolhat. Ne hagyd rábeszélni magad az “á, jó lesz az úgy” dumára. Ha az eladó nem akar szerződést írni, ott valami bűzlik. Inkább vigyél magaddal két kinyomtatott sablont , tollat, és töltsétek ki a szerződést.
Eredeti cikk megtekintése →