„Nem ilyen búcsúról álmodtam” – megható posztban köszönt el az Ajka játékosa
NB1.hu
2026-06-25 17:44
Véget ért egy több mint öt éven át tartó kapcsolat az FC Ajka és Kovács Nikolasz között.
A középpályás szerződést bontott a klubbal, majd érzelmes üzenetben búcsúzott a szurkolóktól és csapattársaitól.
Kovács 2019 novemberében, kooperációs megállapodás keretében érkezett a zöld-fehérekhez, és az elmúlt évek során több időszakban is meghatározó szerepet töltött be az együttesnél.
A futballista összesen öt szezonon keresztül erősítette az ajkaiakat, ez idő alatt 114 mérkőzésen lépett pályára és 12 gólt szerzett.
Teljesítményével, hozzáállásával és klubhűségével egyaránt fontos tagjává vált a csapatnak, ezért a vezetőség közleményben mondott köszönetet az elvégzett munkájáért.
Az Ajka csütörtökön Horváth Dániel távozását is bejelentette.
Közel 200 meccs után távozik az NB II-es klub ikonja
Kovács Nikolasz a búcsú alkalmával a szurkolókhoz és csapattársaihoz is szólt. Az alábbi bejegyzést tette közzé közösségi oldalán:
„Kedves szurkolók és csapattársak! Köszönöm nektek az együtt töltött időt, és azt is, hogy mindig örömmel fogadtatok. Az élet azonban gyakran hoz váratlan fordulatokat.
Nem ilyen búcsúról álmodtam, de sajnos így alakult. Sok sikert kívánok nektek a jövőben!
A középpályás távozásával egy hosszú korszak ér véget Ajkán. Kovács Nikolasz éveken keresztül meghatározó szereplője volt a klubnak, így a búcsú nemcsak szakmai, hanem érzelmi szempontból is komoly veszteség lehet.
A következő hetekben pedig az is kiderülhet, hol folytatja pályafutását a rutinos játékos.