Visszamenőleg is emeli a pedagógusok fizetését a kormány
Privátbankár
2026-06-25 18:59
Minden kategóriában emelkedik a pedagógusok fizetése, sorra vettük, hol milyen bérsávok lesznek.
Az idei béremelésen felül további 0,4 százalékos béremelést kapnak a pedagógusok – derül ki a csütörtöki Magyar Közlönyből . Ebből legalább 0,3 százalékpontos egyéni béremelést kell végrehajtani a gyakornokok kivételével minden pedagógusnál 2026. január 1-jéig visszamenőleg. A 2026. január 1-jétől járó béremelést egy összegben, augusztusban kell kifizetni.
Ez azt jelenti, hogy:
A béremelés érinti az állami, nem állami, egyházi és alapítványi fenntartású köznevelési intézmények pedagógusait, valamint a gyermekvédelmi intézményekben dolgozókat is. A rendelet a rendvédelmi és honvédségi szakképző intézmények oktatóira is vonatkozik.