← Vissza

news.bsdnet.hu

Napilapból hetilap: új főszerkesztővel vág neki története legnagyobb átalakulásának a Délmagyar

Telex 2026-06-25 19:26
A Délmagyar impresszumában a napokban Ökrös Csaba neve jelent meg főszerkesztőként a két éve kinevezett Király Ernő helyén. Az időzítés nem véletlen: a személyi változás néhány nappal azután történt, hogy a Fidesz-közeli Mediaworks bejelentette, augusztus elsejétől a Magyar Nemzet mellett további tizenkét vármegyei napilapot – köztük a Délmagyart – is hetilappá alakítja . A döntés a Délmagyar történetének egyik legnagyobb változását jelenti. A több mint száz éve napilapként megjelenő újság augusztustól már csak szombatonként kerül nyomtatásban az olvasókhoz, a napi hírszolgáltatás pedig az online felületeken marad meg. A Mediaworks közleménye szerint a nyomtatott lap a jövőben elsősorban riportokra, interjúkra, elemzésekre és háttéranyagokra koncentrál. A portfólió átalakítása ugyanakkor nemcsak a lapok megjelenését érinti. A Mediaworks már június közepén bejelentette, hogy szervezeti átalakítást és létszámcsökkentést hajt végre. A Kecsup kecskeméti független lap információi szerint a Bács-Kiskun megyei Petőfi Népe és BAON szerkesztőségében, amely lapoknál szintén Ökrös a főszerkesztő, már történtek elbocsátások . Azt egyelőre nem tudni, hogy a szintén a Mediaworks portfóliójába tartozó Délmagyarnál is várhatók-e hasonló lépések. Éppen ezért kerestük telefonon Ökrös Csabát is. Arra voltunk kíváncsiak, mikortól tölti be hivatalosan a főszerkesztői posztot, miért volt szükség a vezetőváltásra, jár-e a Délmagyar átalakítása leépítésekkel, illetve hogyan változik a szerkesztőség és a Délmagyar.hu működése a nyomtatott lap hetilappá alakulásával. Cikkünk megjelenéséig azonban nem sikerült elérnünk. A Kecsupnak viszont sikerült beszélnie Ökrössel . A kecskeméti lap azon kérdéseire, hogy valóban régiós főszerkesztő lett-e, illetve igaz-e, hogy három munkatársat elküldtek a Petőfi Népétől és a BAON-tól, nem kívánt érdemben válaszolni. „Szerintem a Mediaworks honlapján mindent megtalál. Látni fogja, megjelenik a lap, készül a BAON, megjelenik a Délmagyar. A Mediaworkson minden információt megtalál” – mondta. Azt is elmondta, hogy jelenleg betegállományban van. Ökrös Csaba több mint harminc éve dolgozik a sajtóban . Pályafutása során a Pesti Hírlap, az Esti Hírlap és az MTV munkatársa volt, később a Petőfi Népénél dolgozott újságíróként, szerkesztőként, majd 2016-tól főszerkesztőként. Információink szerint pályája elején a Délmagyarnál is dolgozott, ezt követően pedig a kétezres évek elején az Index szerkesztőségéhez került. A Magyar Narancs 2017-ben, a vidéki napilapok kormányközeli átrendeződéséről szóló cikkében azt írta : több forrásuk szerint Ökrös Csaba kapcsolatban állt a későbbi új vezetőkkel még a tulajdonosváltás előtt. A lap szerint egyes források azt állították, hogy informálisan tájékoztatta őket a Mediaworks belső ügyeiről. Ökrös ezt nem tagadta, de azzal magyarázta a rendszeres találkozásokat, hogy Csermely Péterrel évtizedes barátság fűzi össze. Az utóbbi időben több vezetőváltás is történt a Délmagyarnál. Tavalyelőtt szeptemberben lemondott a lapot három évig vezető Gidró Kriszta, utódja Király Ernő lett. Gidró Kriszta még 2020-ban lett a Délmagyar főszerkesztője, Pósa Árpádot váltva. Ezt megelőzően 2019 februárjában történt főszerkesztő-váltás a KESMA-lapnál, akkor került Pósa Bonifert Gábor helyére. Bonifert 2017-ben lett főszerkesztő, amikor a lap Andy Vajnához került. A szerző a Szegeder újságírója. A cikk a Szegeder és a Telex együttműködésének keretében jelenik meg a Telexen is.
Eredeti cikk megtekintése →