Verstappen szerint kulcsfontosságú a Red Bull ausztriai fejlesztési csomagja
F1világ
2026-06-25 19:30
Max Verstappen a Red Bull hazai versenyén kapja meg a csapat idei második nagyobb fejlesztési csomagját , amelytől a Milton Keynes-i alakulat teljesítményének javulását várják. A négyszeres világbajnok szerződése ugyan 2028 végéig érvényes a Red Bullnál, a következő idényre azonban még nem kötelezte el magát egyértelműen a csapat mellett.
A holland versenyző szerződésében több olyan kilépési záradék is szerepel, amely lehetővé tenné számára, hogy az év végén távozzon a Red Bulltól. Verstappen a közelmúltban több megbeszélésen is részt vett a szervezet vezető szereplőivel, a tárgyalások pedig jó eséllyel Osztrák Nagydíj hétvégéjén is folytatódnak, miközben a vállalat legfontosabb vezetői is jelen lesznek Spielbergben.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A Red Bull a szezon második jelentős fejlesztési csomagját viszi el az Osztrák Nagydíjra, Verstappen azonban hangsúlyozta, annak működése nem csupán az ő jövője, hanem az egész csapat szempontjából rendkívül fontos.
HIRDETÉS
Amikor arról kérdezték, mennyire fontosak a hétvégi fejlesztések a csapattal kapcsolatos jövőjére vonatkozó döntésében, Verstappen így válaszolt: „Szerintem ez egyszerűen kulcsfontosságú számunkra csapatként.”
„Szeretnénk fejlődni ahhoz képest, ahol a szezont kezdtük, és eljutni oda, ahol be akarjuk fejezni. Tudjuk, hogy hiányzik a teljesítmény. Inkább arról van szó, hogy megpróbáljuk jobbá tenni az autót. Szerintem ezt akarja mindenki.”
Alonso: Túl gyorsnak érzem magam ahhoz, hogy abbahagyjam!
A Red Bull jelenleg a negyedik erőt képviseli a mezőnyben: hátrányban van az élmezőny első három csapatához képest, miközben előnye van a középmezőny legjobb alakulataival, az Alpine -nal és a Racing Bullsszal szemben. Ez azonban nem az a pozíció, amelyben Verstappen látni szeretné a csapatot. A holland versenyző nem tudta megmondani, meddig hajlandó türelmesen várni arra, hogy érdemi változás történjen.
Arra a kérdésre, mennyire tud türelmes maradni, amíg a változás bekövetkezik, Verstappen így felelt: „Nos, majd meglátjuk, igaz? Úgy értem, erre most nehéz válaszolni. Nem szeretünk a negyedik legjobb csapat lenni, ezért jobbak akarunk lenni. Jelenleg ezen dolgozunk.”
HIRDETÉS