Aranyosi Péter csak altatóval tudott aludni a Karinthy-gyűrűs botrány után
Blikk
2026-06-25 19:30
Tavaly júniusban megfosztották a Karinthy-gyűrűjétől Aranyosi Pétert, aki a rangos elismerést még 2017-ben vehette át a Magyar Rádió Márványtermében. Az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. azzal indokolta a döntést, hogy a humorista korábbi kijelentései gyűlöletkeltésre alkalmasak, és erősítik a romákkal szembeni előítéleteket.
Reményi Alexandra
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
Aranyosi Péter a Bóta Café YouTube-műsorának vendégeként idézte fel, milyen mély nyomot hagyott benne és családjában az ügy. Arról is őszintén beszélt, mi vezetett odáig, hogy végül nyilvánosan bocsánatot kért, noha a vele szemben megfogalmazott vádakkal egyáltalán nem értett egyet.
– Több embert megkérdeztem, mi legyen, mi ne legyen: expolitikust, a szociológus tanárnőmet, egy másik professzor asszonyt, kollégákat. A csapat egyik fele azt mondta, kérjek elnézést, a csapat másik fele pedig azt, hogy ne kérjek elnézést, mert nincs értelme, ez egy politikai támadás. Aztán Litkai Gergely, a Dumaszínház vezetője azt kérte, kérjek már elnézést, és akkor írtam egy bocsánatkérést – emlékezett vissza Aranyosi Péter, akit lelkileg rendkívül megviseltek a történtek.
Elmondása szerint az első pár napban még altatóra is szüksége volt ahhoz, hogy éjszakánként álomra tudja hajtani a fejét.
– Az első néhány nap nagyon megviselt, nem is aludtam három éjszakát, aztán kaptam altatót. A feleségemet viszont jobban megviselte, azt is mondta, hogy költözzünk külföldre, ő ugyanis olvasgatta a cikkeket. De nekem azt mondta Dombóvári István kollégám, hogy az internetes cikkek ellen végtelenül egyszerű a védekezés: ki kell kapcsolni a telefont. Kikapcsoltam a telefont, és onnantól kezdve kisütött a nap – jelentette ki a humorista, aki úgy véli, a vele szemben megfogalmazott vádak egy tudatos lejáratókampány részét képezték.
– A Partizán-interjú csak egy indok volt. Abból lett az én bajom, hogy bementem több tévéműsorba, és elmondtam, hogy azzal a rendszerrel én nem szimpatizálok, illetve abból, hogy elmondtam a Showder Klub című műsorban, hogy itt kétharmaddal kifosztották az országot – magyarázta Aranyosi Péter, aki jó előre tisztában volt azzal, hogy készül valami ellene. – Nekem előre jelezték, hogy ilyen lesz. Magyarországon semmi nem titok, nekem már mondta egy barátom, hogy neki dolgozik valaki, és rám fordult ez a fasiszta brigád... Volt egy olyan brigád, akiknek az volt a feladata, hogy ezeket a karaktergyilkosságokat megcsinálják, anyagokat gyűjtsenek, majd különböző ál-Facebook-profilokról ezeket a hazugságokat terjesszék.
Aranyosi Péter