Fábry Sándor elárulta, mi a legnagyobb vágya
Blikk
2026-06-25 19:24
Fábry Sándor, a magyar televíziózás és a humor egyik ikonikus alakja, 13 év után búcsút int a közmédiának, ezzel együtt pedig a nevét viselő Fábry című műsor is megszűnik. A humorista azonban nem tervezi, hogy visszavonul, sőt, tele van tervekkel: önálló estjeivel továbbra is járja az országot és a határon túli magyar közösségeket. Megszólalt a gyermekeiről és a tanulásuk finanszírozásáról is.
Ferencz Evelin
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
Fábry Sándor a közmédiával való szakítás kapcsán nem rejtette véka alá csalódottságát, hiszen, állítása szerint az elmúlt évek alatt semmilyen elismerést nem kapott tőlük.
„Most már több mint tíz éve vagyok itt, az úgynevezett királyi televízióban, és lettem közben 60 éves, lettem közben kiváló művész, azt se mondták, hogy fityfürütty! Ez olyan pitiáner ócskaság...” – nyilatkozta csalódottan korábban, de hozzátette, továbbra sem fog eltűnni.
Hatalmas érvágást jelenthet Fábry Sándornak a kéthetente adásba kerülő Duna tévés show-műsorának megszűnése. Bár az előadóművész-szerző nyilván több lábon áll anyagilag, a bevételeinek jelentős részétől eshet el a rendszeres talkshow nélkül, amely éves szinten több tízmillió forintos mínuszt jelenthet.
„Nem tudnám elképzelni, hogy otthon punnyadjak, és egész nap csak tévézzek. A semmittevéstől hamar leeresztek, nem érzem magam komfortosan, úgyhogy igyekszem magam elfoglalni. Egy korombeli nőnek ilyen szempontból könnyebb, mert ott vannak a gyerekek, az unokák, a háztartás, a bevásárlás, a barátnők, van mit csinálniuk” – mondta a Meglepetésnek a tévés.
Fábry televíziós karrierje 1998-ban indult az Esti Showderrel, amely az RTL Klubnál több mint egy évtizeden át futott nagy sikerrel, majd 2012-ben tért vissza a közmédiába, ahol az M1-en, később pedig a Duna Televízión folytatta műsorát. A humorista nemcsak szakmai pályafutásáról, hanem magánéletéről is megosztott néhány részletet, ami tőle igencsak ritka. Két gyermeke, a 17 éves Marcell és a 15 éves Borbála két különböző kapcsolatból született. Mint kiderült, a testvérek közötti kapcsolat nem mindig zökkenőmentes, de mindent megtesz azért, hogy ez javuljon.
„Van egy kisfiam és egy kislányom két asszonytól. Tehát kétszer megyek a Csárdáskirálynőre, kétszer a cirkuszba, mert hát az ő összehozásuk, az egyelőre nem részletezendő okokból nehezen halad . De hát van egy remek kisfiam, aki már olyan magas, mint én. Vízilabdázik és angol tannyelvű gimnáziumba jár. A kislányom pedig szép, okos és cserfes. A művészeti pályára senkit sem lehet ráerőltetni. Tudnék példákat mondani, akik a mai napig nem színészek, ott totyognak a pályán a megfelelő apukák vágyálmainak köszönhetően, és én ilyet nem szeretnék. Azt szeretném, hogy az esetleges színészkedésben is boldog legyen, és szeresse” – hangsúlyozta a gyermekeiről.
Fábry számára kiemelten fontos, hogy gyermekei a lehető legjobb oktatásban részesüljenek:
„Semmi anyagi áldozattól nem riadnék vissza. Nem bálványozom a külföldi egyetemeket, de ha éppen azt akarják, akkor legyen” – jelentette ki az apuka, akinek minden vágya, hogy a gyermekei jól kijöjjenek egymással: „ A legnagyobb vágyam, hogy a gyermekeim jó testvérek legyenek.”
A gyerekei tanulásának finanszírozása azért is érdekes, mert lapunk is beszámolt róla nemrég, hogy hatalmas érvágást jelenthet Fábry Sándornak a kéthetente adásba kerülő Duna tévés show-műsorának megszűnése . Bár az előadóművész-szerző nyilván több lábon áll anyagilag, a bevételeinek jelentős részétől eshet el a rendszeres talkshow nélkül, amely éves szinten több tízmillió forintos mínuszt jelenthet. Műsorgyártó kft.-jének bevétele már tavaly is kevesebb volt 100 millió forinttal. Nem sikerült jól a 2025-ös gazdasági éve, de így is ki tudott venni a cégeiből 90 milliót.
Fábry Sándor